10 momentów Ariany Grande i społeczności LGBTQ


 

M   8 Czerwiec 2018   Inne


10 momentów Ariany Grande i społeczności LGBTQW związku z rozpoczęciem się miesiąca Parad Równości zebraliśmy 10 momentów Ariany Grande i społeczności LGBTQ. Szczęśliwego miesiąca parad wszystkim kolorowym!

1. MIŁOŚĆ DO BRATA

Nie jest tajemnicą, że starszy brat Ariany otwarcie celebruje bycie gejem i jest z tego dumny. Obydwoje byli wychowywani w bardzo tolerancyjnym i otwartym domu, gdzie bycie gejem nie było niczym nadzwyczajnym. Po tym, jak Frankie zrobił coming out (ujawnił swoją orientację seksualną), Ariana zawsze była wstrząśnięta obelgami rzucanymi w jego stronę.

”Odrzuca mnie to, gdy widzę, że ludzie kogoś nienawidzą ze względu na jego seksualność. Nienawidzę nietolerancji. Nienawidzę oceniania. Wiele moich ukochanych ludzi jest homoseksualnych. Za każdym razem, kiedy widziałam, że moi przyjaciele są prześladowani lub mój brat został skrzywdzony z powodu swojej seksualności, dosłownie wpadałam w szał. Wpadłam w szał, bo nie mogłam tego znieść”.

W jednym z wywiadów Frankie zdradził, że jego coming out nie zrobił na niej żadnego wrażenia. ”Pomiędzy nami jest różnica 10 lat — miała 11, kiedy powiedziałem jej, że jestem gejem, na co zareagowała: ”Świetnie, kiedy poznam twojego chłopaka?”.

2. DORASTANIE WŚRÓD SPOŁECZNOŚCI LGBTQ

W wieku 14 lat Ariana zaliczyła swój debiut na Broadwayu i pomimo dużej ilości pracy w tak młodym wieku, wciąż odnajdywała czas na spędzanie go w jednym ze swoim ulubionych miejsc. ”Queens (Drag Queens) w gejowskich barach w Nowym Jorku nauczyły mnie jak się malować. Grałam w spektaklu ”13” robiąc 8 występów w ciągu tygodnia, ale nie było nocy, kiedy byłabym na tyle zmęczona, żeby nie pobiec do gejowskiego baru i nie zaśpiewać coveru piosenki Whitney Houston zanim poszłam do łóżka”.


Ariana w programie RuPaul’s Drag Race (2014).

3. ODEJŚCIE Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

W wieku kilkunastu lat Ariana odeszła z Kościoła Katolickiego, gdy zadeklarował przez swoich przedstawicieli, że ”Bóg nie kocha gejów”. W jednym z wywiadów przyznała: ”Urodziłam się jako katoliczka, ale odeszłam z kościoła, kiedy Papież powiedział, że wszyscy, których kocham i wszystko w co wierzę jest złe”.

4. TWORZENIE DLA SPOŁECZNOŚCI

Będąc wychowywaną w otwartym domu i wśród społeczności, gdy Ariana rozpoczynała swoją karierę, chciała dla niej tworzyć. ”Gdy na początku mojej kariery myślałam o celach jakie chciałabym osiągnąć, wszystko na czym mi zależo to, to, aby społeczność LGBTQ dobrze przyjęła moją muzykę i cieszyła się nią”.

”Nie ma nagrody, którą mogłabym wygrać lub się pochwalić, dzięki której czułabym się bardziej spełniona, niż zobaczenie queen (Drag Queen) ze 180 centymetrami wzrostu i 140 centymetrowym kucykiem wchodzącą na spotkanie Meet & Greet ze mną i mówiącą ”hey girl” lub spotkanie młodej queer osoby w Starbucks, która powiedziała mi jak moja muzyka pozoliła im stać się osobami, którymi są teraz. Dosłownie nic nie sprawiłoby, że czułabym się bardziej spełniona”.

Społeczność LGBTQ jest nieustanną inspiracją dla Ariany. W utworze ”Break Your Heart Right Back” z jej drugiego albumu, ”My Everything”, wykorzystała sampel gejowskiego hymnu Diany Ross, ”I’m Coming Out”. Mało tego, piosenka opowiada o poznanym przez nią mężczyżnie, który ‘zdradził’ ją z innym mężczyzną. W 2014 roku Grande wykreowała jeden z największych hymnów dla społeczności w ciągu ostatnich latach, ”Break Free”. Utwór był obowiązkową pozycją na każdej Paradzie Równości.

W teledysku do piosenki ”Everyday” z jej trzeciego albumu, ”Dangerous Woman”, Grande celebruje i rozsiewa w świat miłość pod każdą postacią – bez znaczenia na płeć, rasę, wiek, seksualność, religię czy wyznania. ”Miłość jest jak muzyka. Nie ma granic i nie jest na wyłączność dla kogokolwiek. To wolność i przepyszny luksus, w którym wszyscy powinni się zanużyć i cieszyć każdą chwilą”.


5. PARADA RÓWNOŚCI

Jej występ na Paradzie Równości w 2015 w Nowym Jorku był jednym z mocniejszych w historii tego wydarzenia. Event, który miał miejsce kilka dni po tym, jak Sąd Najwyższy zalegalizował małżeństwa homoseksualne sprawił, że wszyscy byli w niesamowitych nastrojach gotowi do świętowania tego kamienia milowego dla społeczności. Ariana była główną gwiazdą koncertu ”Dance On The Pier”. Oprócz własnych hitów, zaprezentowała dwa gejowskie klasyki: ”I’m Every Woman” Chaka Khan i ”Vogue” Madonny otoczona beztroskimi tancerzami, których nagie ciała wymalowała gejowska artystka Keith Haring. Podczas koncertu Grande poruszyła temat sędziów Sądu Najwyższego, którzy głosowali przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych, krzycząc: ”Zróbcie hałas, jeśli Waszym zdaniem sędziowie Sądu Najwyższego, którzy głosowali przeciwko małżeństwom homoseksualnym, powinni wyjąć łby ze swoich pieprzonych tyłków i dołączyć do tej cholernej uroczystości!”.

Z kolei na jednym z koncertów w 2015 roku na trasie The Honeymoon Tour, który odbywał się w Światowy Dzień Coming Outu, powiedziała: ”Chcę aby moi homoseksualni fani wiedzieli, że bardzo Was kocham. Pozostali, którzy są nieśmiali i nie ujawnili jeszcze swojej orientacji seksualnej: nie ma pośpiechu, weźcie odpowiednią ilość czasu, a gdy zdecydujecie się na coming out, bez znaczenia jak ludzie na to zareagują, chcę Wam powiedzieć, że Was kocham, jesteście piękni i zasługujecie na to, aby kochać ludzi, których chcecie kochać. Jeśli ktokolwiek będzie Wam ubliżał za to kim jesteście, skopię im tyłki”.

6. PROTESTY PRZED KONCERTAMI

Przez swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ przed arenami, na których odbywały się koncerty Ariany, dochodziło do protestów. Do jednego z takich incydentów doszło w 2017 roku w Kansas City, gdzie członkowie Kościoła Baptystycznego Westboro chcieli zbojkotować jej koncert. Tego samego wieczora piosenkarka zgarnęła z publiczności tęczową flagę i wymachiwała z dumą. Po zakończeniu koncertu napisała: ”Będę miała całą kolekcję tych flag niebawem. Kocham was bardzo. Dziękuję za pozwolenie mi celebrować Was każdej nocy i dziękuję za dawanie mi tak wiele miłości każdego dnia. Jestem cała we łzach! Mam nadzieję, że sprawię, że będziecie się czuć tak piękni i kochani, jak Wy sprawiacie, że ja się czuję”.

7. BAN W ROSJI

Kolejnym efektem wsparcia Ariany dla społeczności było zbanowanie jej przez władzę Rosji. Rządowi nie spodobało się jej poparcie dla społeczności i mówienie o ich prawach. Żadna ze światowych tras koncertowych Grande nie dotarła do tego kraju.

lewy prawy

9. ROZSIEWANIE MIŁOŚCI PO ŚWIECIE

Ariana Grande z trasą ”Dangerous Woman Tour” objechała cały świat i zagrała na niemal każdym kontynencie. Stałym elementem trasy podczas utworu ”Thinking Bout You” był backdrop ukazujący przeróżne pary — w tym homoseksualne — i nawołujący do dzielenia się miłością ze światem.

”W dniu, w którym zaczęliśmy Dangerous Woman Tour powiedziałam, że to show jest bezpiecznym miejscem dla moich fanów. Miejscem ucieczki, świętowania, uzdrowienia, miejscem, w którym mogą być sobą. Aby spotkać swoich przyjaciół, których poznali w Internecie. Aby wyrazić siebie. Kiedy spojrzycie na widownię na moich koncertach ujrzycie pięknych i różnorodnych ludzi. Tysiące niesamowicie różnych ludzi zebranych z jednego powodu, muzyki. Muzyka jest czymś, czym każdy człowiek na Ziemi może się dzielić. Muzyka nas uzdrawia, zbliża, sprawia, że jesteśmy szczęśliwi”.

10. ŚWIADEK COMING OUTÓW

Głosząc równość i miłość, Grande koncertując po całym świecie, stała się świadkiem coming outów jej fanów. W wywiadzie dla FADER przyznała, że często była pierwszą osobą, przed którą jej fani na spotkaniach Meet & Greet otwierali się na temat swojej orientacji seksualnej. Wiedzieli, że mogą to zrobić. Będąc przy niej nie czeka ich nic innego, jak zrozumienie i bezgraniczna miłość. Piosenkarka poświęciła temu drugą zwrotkę w piosence ”No Tears Left To Cry” zapowiadającej jej nowy album ”Sweetener”: ”Ludzie wytykają w tobie kolory, ja też je widzę i podobają mi się. Jesteśmy zbyt daleko, by brać udział w tej całej nienawiści. Jesteśmy tu i bawimy się razem”.