15 November, 2019
hh

Ariana Grande pobija rekordy z albumem ”thank u, next” w serwisach cyfrowych

AKTUALIZACJA — 10 LUTEGO 2019

Według oficjalnych danych, album ”thank u, next” nie tylko podbił i ustanowił nowe rekordy na Spotify i iTunes, lecz również Apple Music.

”thank u, next” odnotowało największy wynik w ilości odtworzeń w ciągu pierwszych 24 godzin wśród popowych albumów w historii tej platformy i największy wynik wśród artystek. Krążek dotarł w tym serwisie na 1 miejsce w 84 krajach.

AKTUALIZACJA — 9 LUTEGO 2019, 14:30

Ariana Grande umieściła wszystkie 12 utworów z albumu thank u, next wśród najczęściej streamowanych piosenek na Spotify i dołączyła do Drake’a, któremu do tej pory jako jedynemu artyście udało się umieścić przynajmniej 9 piosenek w pierwszej dziesiątce zarówno na świecie, w USA i Angli. W Polsce do Top 10 weszło 8 piosenek.

Spotify Global

Spotify USA

Spotify Wielka Brytamia

Spotify Polska

Ariana jest pierwszą artystką, która umieściła 10 piosenek w pierwszej dziesiątce w Stanach Zjednoczonych i cały album w Top 15 na świecie.

Największe debiuty wśród artystek (pierwsze 24 godziny)

1. 7 rings — 8,55 mln
2. Look What You Made Me Do — 7,9 mln
3. break up with your girlfriend — 7,6 mln
4. thank u, next — 6,1 mln
5. needy — 5,8 mln
6. NASA — 5,6 mln
7. bloodline — 5,4 mln
8. bad idea — 5,17 mln
9. no tears left to cry — 5,16 mln
10. fake smile — 4,8 mln

WCZEŚNIEJ — 9 LUTEGO 2019, 8:41

Album ”thank u, next” już jest i zdążył podbić serwisy streamingowe, ustanawiając nowy rekord na platformie Spotify i amerykańskim iTunes.

Krążek zgromadził 70 milionów streamów w dniu premiery i pobił rekord najczęściej odtwarzanego albumu pierwszego dnia na Spotify wśród artystek, detronizując Sweetener (37 milionów).

Na iTunes płyta dotarła na 1 miejsce w 77 krajach w ciągu pierwszych 24 godzin, a w tym w Polsce oraz USA, gdzie pobiła rekord docierając na #1 w zaledwie 5 minut i stając najszybszym albumem w historii, który tego dokonał. Wcześniej rekord ten utrzymywało reputation Taylor Swift zdobywając szczyt w 6 minut.

Krążek kompletnie zdominował Apple Music i iTunes w Ameryce. 9 utworów z płyty weszło do dziesiątki najczęściej streamowanych utworów na tej platformie, a dwie wersje albumu okupują 1 i 2 miejsce wśród najczęściej słuchanych albumów.

Najczęściej streamowane piosenki na Apple Music w USA

Najczęściej streamowane albumy na Apple Music w USA

iTunes w USA

Na światowym Apple Music z kolei 10 piosenek z albumu zajmuje Top 10 najczęściej słuchanych utworów na tej platformie.

Sukces odniosło również singiel break up with your girlfriend, i’m borded, który dotarł na szczyt iTunes w USA czy Polsce i zadebiutował na 1 miejscu najlepiej sprzedających się piosenek na światowym iTunes, detronizując Shallow Lady Gagi.

Klip do singla odnotował 19,8 miliona wyświetleń na YouTube w ciągu pierwszych 24 godzin, będąc dotychczas drugim największym debiutem 2019 roku (za 7 rings).