Popularne amerykańskie radio iHeart Radio w zwiazku z międzynarodowymi obchodami dnia kobiet przygotowało zestawienie 12 artystek, które według nich zmieniły muzykę.

Wśród takich ikon jak Mariah Carey, Dolly Parton, Aretha Franklin, Rihanna czy Madonna pojawiła się również Ariana Grande. Pełną listę możesz sprawdzić przechodząc tutaj.

”W czasie tragedii wielu artystów angażuje się, aby pomóc w jakikolwiek sposób. To pokazuje, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który naprawdę łączy ludzi i osobą, która to unaoczniła w zeszłym roku była Ariana Grande. Po przerażającym ataku terrorystycznym, który miał miejsce podczas jej koncertu w Manchesterze, gdzie 22 jej fanów zgineło, a dziesiątki innych zostało rannych, Ari w obliczu tragedii zroganizowała jeden z najbardziej wpływowych koncertów zeszłego roku – One Love Manchester. Grande wykorzystała swoją olbrzymią platformę i siłę muzyki, aby zjednoczyć ludzi i z odwagą przekazać pozytywne przesłanie. Ariana ma dopiero 24 lata. Można by wymieniać jej niesamowite osiągnięcia, zdobyte nagrody, statystyki itd., ale z łatwością możecie przyznać, że to najważniejsze czego kiedykolwiek dokonała” – czytamy w opisie.

Za swoje zasługi zwiazane z koncertem piosenkarka została uhonorowana tytułem i nagrodą ”Bohatera Roku”, którą zadedykowała mieszkańcom Manchesteru.