12 July, 2020
hh


”Ariana Grande jest jedyną nadzieją muzyki popowej w tym roku”. Krytycy o albumie ”Sweetener”

Czwarty studyjny album Ariany Grande, Sweetener, jest już dostępny i nie tylko podbija serwisy streamingowe ustanawiając nowe rekordy, lecz także podbija serca krytyków. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje od krytyków na całym świecie dotrzymując kroku poprzednim albumom piosenkarki, a nawet je przebijając.

Krążek zebrał dotychczas 80 punktów na Metacritic (serwis dla recenzentów), stając tym samym drugim najwyżej ocenianym albumem w karierze piosenkarki tuż za jej debiutancką płytą ”Yours Truly” z 2013 roku (81 punktów). Trzecie miejsce zajmuje wydany w 2016 roku krążek Dangerous Woman z 76 punktami.

Album został doceniony przez szanowane magazyny muzyczne tj. Rolling Stone, Billboard, NME, czy Pitchfork.

Poniżej zebraliśmy fragmenty kilku pozytywnych recenzji oraz oceny:

FORBES

”To błyskotliwy, zmysłowy i niekiedy nasączony słodzikiem album, na którym Grande jest posłuszna standardom muzyki pop, jednocześnie starając się tworzyć jej unikalną i autentyczną muzykę.”

PITCHFORK

”Blazed jest rapsodią w igraszkach losu, bardziej niż jakakolwiek inna piosenka na ”Sweetener.” To przynęta na papużki nierozłączki”.

LA TIMES

”Grande ma jeden z największych, najbardziej ekspresyjnych głosów jej generacji; instrument zdolny do koordynowania wszystkich emocjonalnych wysiłków wymaganych do uzyskania miejsca przepełnionego miłością i światłem.”

ROLLING STONE

”Grande jest znana z jej elastycznego głosu, jednego z najbardziej giętkich i mocnych głosów w przestrzeni radiowej.”

SLANT

”Formuła albumu sprawia, że jest on zarówno spójny, jak i wyrafinowany, co odzwierciedla rosnącą świadomość Grande, jako artystki i jej miejsca na świecie.“

THE LINE OF BEST FIT

”Ariana Grande jest łyżeczką cukru w tym kwaśnym świecie.”

THE IRISH TIMES

”To jest potencjalnie definiujący album Grande jako artystki i przede wszystkim nawołujący do dbania o siebie, udowadniając, że aby być najlepszą wersją siebie, jaką tylko możesz być, wszystkim czym musisz być, to czuć się dobrze.’

THE INDEPENDENT

”To coś zbliżonego do cudu, że Grande udało się stworzyć album pozbawiony rozpaczy, a tak pełen entuzjazmu dla ludzkości..To album autorstwa artysty w ciągłym ruchu – próbującego posuwać się na przód, ale jednocześnie nie chcąc w pełni porzucić dawnego wyobrażenia.”

TELEGRAPH

”Jak na współczesny, markowy, przebojowy popowy album przystało, ”Sweetener” jest rozkoszną słodyczą.”

USA TODAY

”Sweetener” to kolejna oznaka rozwoju Grande, demonstrujący, że jest gotowa podjąć ryzyko.. Głos tak ponadczasowy, jak jej zasługuje na pisanie i produkowanie pod niego piosenek, aby się do niego dopasować.”

COSMOPOLITAN

”Potrzebujemy Ariany Grande. Ona jest jedyną nadzieję dla muzyki popowej w tym roku.”

ELITE DAILY

”Świat skupia całą swoją energię na nowym albumie Ariany Grande ”Sweetener” – tak jak powinien, bo ten album jest właściwie dobry.”

THE FADER

”To Ari na szczycie jej gry; nieskazitelne świadectwo prawdziwej mocy muzyki pop.”

OCENY

Billboard: pozytywna
Cosmopolitan: pozytywna
Forbes: pozytywna
Irish Times: 100/100
Entertainment Weekly: 91/00
Variety: 90/100
Pride: 90/100
The Line of Best Fit: 85/100
Pretty Much Amazing: 83/100
The A.V. Club: 83/100
Pitchfork: 81/100
Rolling Stone: 80/100
Los Angeles Times: 80/100
NME: 80/100
The Observer (UK): 80/100
The Telegraph: 80/100
The Times: 80/100
Slant Magazine: 70/100
Consequence of Sound: 67/200
The Independent: 60/100
The Guardian: 60/100