Ariana Grande najczęściej streamowaną artystką w USA w 2018 roku. Ponad 3 miliardy odtworzeń


 

M   5 Styczeń 2019   Inne


Ariana Grande najczęściej streamowaną artystką w USA w 2018 roku. Ponad 3 miliardy odtworzeńAKTUALIZACJA: W obliczeniach wdarł się błąd. Grupa zaktualizowała swoje statystyki, korygując go. Ariana Grande była najczęściej streamowaną artystką w USA z 3,3 miliarda odtworzeń, a nie, jak donoszono wcześniej, 8,2 miliarda odtworzeń.

Nowojorska firma Border City Media zajmująca się technologią muzyczną, sporządziła coroczne zestawienia, analizy i statystyki dotyczące konsumpcji muzyki w USA i Kanadzie w 2018 roku.

Według danych przedstawionych przez grupę, Ariana Grande była najczęściej streamowaną artystką w Ameryce we wszystkich serwisach cyfrowych i drugą najlepiej sprzedającą się kobietą, za Taylor Swift.

Wydany 17 sierpnia Sweetener był z kolei drugim najlepiej sprzedającym się żeńskim albumem w tym kraju, za ”Invasion of Privacy” Cardi B (sprzedaż + streaming) i najpopularniejszym popowym albumem wydanym przez kobietę (trzecim ogólnie, za ”Divide” Eda Sheerana i ”Evolve” Imagine Dragons).

Najlepiej sprzedające się albumy (sprzedaż + streaming)

Najczęściej streamowane albumy

Najlepiej sprzedający się artyści

Najczęściej streamowani artyści

Najpopularniejsze popowe albumy

Najpopularniejsze świąteczne piosenki

Najpopularniejszym gatunkiem muzycznym był Hip-Hop/Rap, który również był najczęściej streamowany. Najwięcej piosenek i albumów w czystej sprzedaży kupili jednak fani muzyki pop. Pełną analizę i statystki sprawdzisz TUTAJ