Ariana Grande: “Nie jestem kawałkiem mięsa”


 

M   29 Grudzień 2016   Inne


Ariana Grande: “Nie jestem kawałkiem mięsa”We wczesnych godzinach w środę (28 grudnia) Ariana Grande opublikowała długą wiadomość za pośrednictwem Twittera, w której podzieliła się ze swoimi obserwatorami nieciekawą sytuacją, do której doszło pomiędzy nią, a jednym z fanów rapera Mac Millera.

Piosenkarka wyraziła obrzydzenie zachowaniem młodego chłopaka i podzieliła się swoimi przemyśleniami. Wokalistka przestrzegła kobiety, aby zawsze reagowały w takich sytuacjach. Pełne przetłumaczone fragmenty wypowiedzi Grande sprawdzisz poniżej:

Byłam odebrać jedzenie z moim chłopakiem dzisiejszej nocy i pewien młody chłopiec podążał za nami aż do auta, aby powiedzieć Macowi, że jest jego wielkim fanem. Był głośny i podekscytowany. Mac siedział na miejscu kierowcy, a on był niemal z nami w aucie. To wszystko wydawało mi się urocze i ekscytujące zanim powiedział: “Ariana jest seksowna jak diabli, widzę cię pukającego ją!”.
*Pauza*
Pukającego ją? Co? To może nie być dla was nic wielkiego, ale poczułam się zdegustowana i uprzedmiotowiona. Siedziałam tam, kiedy on to powiedział. (?) Poczułam się naprawdę zraniona. Takie rzeczy zdarzają się cały czas, wzbudzają strach i obniżają poczucie kobiecej wartości. Nie jestem kawałkiem mięsa, który facet wykorzystuje dla przyjemności. Jestem dorosłą osobą, która jest w związku z mężczyzną, traktującym mnie z miłością i szacunkiem. Moje serce rani to, że tak wielu młodych ludzi jest nieskrępowanych używając takich zwrotów i uprzedmiotowiają kobiety z taką łatwością. Poczułam, że muszę powiedzieć o tym co wydarzyło się dzisiejszej nocy, ponieważ doskonale wiem, że wiele kobiet zaznało uczucia mówienia o nich w jawny niekomfortowy sposób. Musimy mówić o takich momentach otwarcie, ponieważ są szkodliwe. Jeśli coś sprawi, że poczujemy się niekomfortowo, musimy się tym dzielić i być głośne, jeśli nie będziemy, to będzie nadal trwało. Nie jesteśmy obiektami, ani nagrodami. Jesteśmy KRÓLOWYMI.

Po opublikowaniu tej wypowiedzi wokalistka została nazwana hipokrytką przez jedną z komentatorek, na co postanowiła odpowiedzieć kilkoma wpisami:

@xxTirzaJessxx: Uprzedmiotawiasz sama siebie w muzyce.. jestem wdzięczna, że stajesz za kobietami, ale jesteś odrobinę hipokrytką.

@ArianaGrande: Kobiety wyrażające seksualną ekspresję są często mylone na zasadzie: “Cześć, nie miej do mnie szacunku!”. Kobiety i (mężczyźni) mogą wyrażać swoją ekspresję jak tylko chcą !!! nawet kochając seks !!! to nie jest zaproszenie do okazywania braku szacunku. To ważna konwersacja. Będę tak głośna, jak potrzebuję, aż ludzie to zrozumieją.

Końcowa wypowiedź Grande:

Ekspresja seksualności w sztuce nie jest zaproszeniem dla braku szacunku! Tak jak noszenie krótkiej sukienki nie jest prośbą o napaść. Twierdzicie, że jeśli wyglądamy w pewien sposób, jesteśmy wasze, do wzięcia. Nasze ciała, nasze ubrania, nasza muzyka, nasza osobowość… seksowna, zalotna, zabawna. To nie jest. otwarte. zaproszenie.