Ariana Grande stała się oficjalnie pierwszym honorowym obywatelem miasta Manchester w Wielkiej Brytanii za swoje zasługi związane z koncertem charytatywnym „One Love Manchester”, który był odpowiedzią na atak terrorystyczny po jej koncercie 22 maja na Manchester Arena.

Jak donosi brytyjski serwis Sky News, rada miasta jednogłośnie zatwierdziła wniosek złożony przez mieszkańców o przyznanie piosenkarce honorowego obywatelstwa w nowym systemie uznawania zasłużonych osób wprowadzonym przez miasto.

Przedstawiciel miasta, Sir Richard Leese, określił Arianę jako „młodą amerykańską kobietą w stosunku do której byłoby całkowicie zrozumiałe, gdyby nie chciała zobaczyć więcej tego miejsca”.

„Tak się nie stało. Zamiast tego – jako artystk i performerka – była zdeterminowana, żeby nie wystąpić zagrać koncertu dopóki nie pojawi się ponownie na scenie w Manchesterze. Robiąc to, dodała otuchy tysiącom ludzi, zebrała miliony dla We Love Manchester Emergency Fund i została pierwszym patronem tego funduszu. Dlatego właśnie zaproponowałem, aby to Ariana Grande była pierwszym honorowym obywatelem Manchesteru”, przyznał w dalszej części swojej wypowiedzi.

Wniosek został szczegółowo omówiony i zatwierdzony w trakcie posiedzenia dzisiejszego poranka, 12 lipca, w którym uczestniczyli członkowie rodzin niektórych ofiar.