Ariana Grande stanęła w obronie Little Mix po mizoginistycznych komentarzach Piersa Morgana


 

M   22 Listopad 2018   Inne


Ariana Grande stanęła w obronie Little Mix po mizoginistycznych komentarzach Piersa MorganaPiers Morgan, dziennikarz z Wielkiej Brytanii, skrytykował zespół Little Mix za nagość w ich klipie. W obronie zespołu i Ellen DeGeneres, w której stronę również padły niepochlebne słowa ze strony Morgana, stanęła Ariana Grande i jej mama Joan.

Zespół opublikował zdjęcie z klipu Strip, na którym cztery nagie wokalistki pokryte są jedynie obraźliwymi słowami dotyczącymi ich ciała, z którymi kobiety spotykają się w swoim życiu. Sam utwór z kolei mówi o pokochaniu siebie i swojego ciała, bez względu na to, co mówią o nim inni oraz byciu pewnym siebie.

Według dziennikarza nagie zdjęcie wokalistek nie ma nic wspólnego z wyrazem artystycznym i pokazaniem siły kobiet, a jest jedynie – jego zdaniem – chwytem marketingowym, który ma zwiększyć sprzedaż krążka.

POPULARNE ✪

Ariana połączy 4 filmy w klipie ”thank u, next”, a w tym ”Mean Girls” i ”Legally Blonde”

Morgan zarzucił również Little Mix, że zdjęcie jest kopią okładki magazynu Entertainment Weekly, na której nago znalazły się członkinie zespołu Dixie Chicks. Po kolejnym obraźliwym komentarzu dziennikarza w obronie zespołu stanęła zarówno Ariana, jak i mama Grande.

”Co jest z tobą nie tak? Czy mama cię nie uczyła, że jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, po prostu się nie odzywaj! Zaatakowałeś Ellen DeGeneres, co jest brakiem szacunku, ona jest aniołem. A co do Little Mix, czy słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim, jak oddanie hołdu?” – napisała Joan.

W odpowiedzi Morgan włączył w dyskusję Arianę: ”Cześć Joan, mama uczyła mnie, abym mówił to, co myślę i nigdy nie bał się wyrażać swoich opinii. Ellen to hipokrytka, a co do Little Mix, to wolałbym, aby używały do sprzedaży płyt swojego talentu, a nie nagości. Tak, jak robi to twoja córka..”

”Niech do mnie zadzwoni.. Nie chodzi o banie się. Wszyscy dobrze wiemy w Ameryce, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale śmieciowa rozmowa oczerniająca kobiety wykonujące swoją pracę jest mizoginistyczne, niegodne i prostackie!”

Do rozmowy włączyła się sama Ariana, która stanęła w obronie zespołu i Ellen DeGeneres:

”Ellen to niesamowita i cudowna osoba. Ja używam zarówno swojego talentu i seksualności, bo tak zadecydowałam i tego chcę. Kobiety mogą być zarówno seksowne i utalentowane. Nagie i dostojne. To nasz wybór! Będziemy walczyć, aby ludzie to zrozumieli. Z całym szacunkiem, ale ”thank u, next.”

”Walczcie dalej w walce Little Mix, wasze siostry będą Was wspierać.”

”Poza tym, Morgan, czekam na dzień, w którym zrozumiesz, że są inne sposoby na to, by być ważnym, niż krytykowanie młodych, pięknych, odnoszących sukcesy kobiet za wszystko, co robią. Wydaje mi się, że to będzie czymś piękny dla twojej kariery lub tego, co z niej zostanie.”

POPULARNE ✪

”thank u, next” drugi tydzień na szczycie notowania Billboard Hot 100 w USA

W kolejnym wpisie piosenkarka wypomniała dziennikarzowi jego hipokryzję, udostępniając zdjęcie, na którym nagi reklamował burgery. ”Kiedy ty to robisz, wszystko jest w porządku?” – zapytała.

Dziewczyn z zespołu i Ellen podziękowały Grande za wstawienie się za nimi: ”To, co robimy z naszymi ciałami jest naszym wyborem i czułyśmy się wyzwolone jako kobiety mając na sobie rzucane w nas słowa. Nigdy nie przestaniemy mówić/tworzyć muzykę, która dotyka problemów z którymi zmaga się tak wiele kobiet na całym świecie. Mamy głos, aby z niego korzystać! Kochamy Cię, Ari.”

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarz krytykuje młode artystki, a w tym Grande. W ubiegłym roku zarzucał piosenkarce opuszczenie Manchesteru po ataku terrorystycznym na jej koncercie, a potem publicznie przeprosił, gdy powróciła z wielkim koncertem charytatywnym One Love Manchester.