22 February, 2020
hh

Ariana Grande w wywiadzie o albumie ”Sweetener”, zdrowiu psychicznym i ślubie dla Beats 1

W dzień premiery jej nowego albumu, Sweetener, Ariana Grande udzieliła poruszającego wywiadu dla Beats 1, w którym wypowiedziała się na temat jej płyty, zdrowia psychicznego, narzeczonego i planach ślubnych.

Na nowym krążku zauważyć możemy dużą inspirację muzyką R&B, która towarzyszyła Grande przez całe życie. Wokalistka przyznała, że chciała spróbować czegoś nowego i pokazać z zupełnie czymś nowym. ”Stworzyłam już kilka popowych bangerów (przebojów) i chciałam spróbować zrobić coś nowego. Czuję się jak w domu..” – powiedziała.

Poza tematem muzyki wokalistka poruszyła również temat swojego ślubu, które planuje wcześniej niż za 5 lat i zmiany nazwiska, które chciałaby połączyć z ”Davidson” po ślubie. Przyznała, że jako artystka mogłaby funkcjonować jako ”Ariana” bez nazwiska, aby nie robić żadnego zamieszania, lecz ze względu na jej miłość do dziadka zostawi ”Grande”, ponieważ był bardzo dumny z tego nazwiska.

”Porozmawiamy na ten temat potem, bo teraz mam album do wydania i trasę do skończenia”, wyznała dodając, że jej nazwisko Grande wcześniej wypowiadane było ”Grendi”, co bardziej podobało się jej dziadkowi i jej, lecz przez jej brata Frankie’go, który chciał je zmienić na bardziej amerykańskie, przekształcono jego wymowę na ”Grande”. ”Moje nazwisko Ariana Grande Butera brzmi jak pizza. Jestem p—-oną kulką mięsa, parmezanem. To nazwisko to żart. Co to jest? Jakiś specjał na La Masseria we Włoszech?” – zażartowała.

Piosenkarka zapytana przez dziennikarza o utwór Get Well Soon, który nie tylko dotyczy sytuacji, która wydarzyła się w Manchesterze, lecz jej osobistych demonów i tragedii, wzruszyła się. ”Ta piosenka jest o byciu dla siebie nawzajem w przerażającym momencie i lęku. Chciałam zrobić coś, aby ludzie poczuli się lepiej. To nie jest tylko o Manchesterze. To o osobistych demonach i tragediach.”

”Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, a ludzie odstawiają to na dalszy plan, ponieważ mamy wiele innych rzeczy do zrobienia, dzieci do wychowania, pracę i czujemy presję, aby nie odstawać od innych. Musimy cały czas nadążać za wszystkim, być bez przerwy na Instagram Stories. Ludzie nie przykuwają uwagi do tego, co dzieje się w środku. Dlatego czułam, że to ważne, aby przytulić ludzi muzycznie i zdaję sobie sprawę, że tekst tej piosenki może brzmieć żenująco w momentach, kiedy śpiewam, że ”chcę cię przytulić”, ale naprawdę chcę wszystkich przytulić. Ludzie powinni być milsi.” – powiedziała.

”Widzisz newsy o czymś takim [atakach terrorystycznych], ale to wpływa na ciebie w inny sposób. Czujesz się źle, dodajesz post, przesyłasz kondolencje, mówisz coś, a potem przechodzisz dalej. Święta za pasem, więc skupiasz się na tym.. Są ludzie, którzy pozostają dotknięci tym na stałe. To zależy od perspektywy, która zmienia wszystko, zmienia twoje życie. Chciałbyś być bardziej obecny, podążać za szczęśliwymi impulsami.. Przemyśleć to potem.. Po prostu być w tym momencie. Próbujesz nie dać się strachu, bo właśnie o to chodzi w byciu tutaj. Tym się kierowałam, aby móc ukończyć moją trasę, aby być przykładem dla moich fanów, którzy byli wystarczająco nieustraszeni, aby pojawić się na tych p—–onych koncertach. Myślałam: ”Wy żartujecie?”. Chciałam być takim samym przykładem i iść do przodu” – kontynuuje. ”Nie chcesz być przestraszony, bo oczywiście oni [terroryści] tego chcą. Zrobiliśmy wszystko, aby się nie bać i dalej robimy, ale prawda jest taka, że to jest cholernie przerażające.”

Piosenkarka wyznała, że czuje strach, gdziekolwiek nie pojedzie i chciałaby podróżować sama bez ochrony. ”Idziesz lub podróżujesz gdziekolwiek i patrzysz na wszystko w inny sposób. Nie lubię mieć wszędzie ze sobą ochrony. Nie lubię tego, czuję się dziwnie i jak nieludzka istota. Wiem, że ludzie chcą o mnie dbać, ale ja chcę uciec z moimi przyjaciółmi, biegać i być wolną. Kiedy wydarzy się coś takiego, myślisz o tym w zupełnie inny sposób. Nie chcę mieć wykrywaczy metali na moich koncertach i żeby ludzie mogli wnosić jedynie malutkie torby, ale.. Lepiej przynieście te p——-one małe torby i kierujcie się do wykrywacza metali. To przerażające. Nie chcesz się bać, ale to wciąż tkwi w tobie.”

Śledź wszystkie nowości o Arianie Grande w naszych mediach społecznościowych: Facebooku, Twitterze i Instagramie.