13 July, 2020
hh


Ariana Grande wśród najbardziej niedocenionych artystów w nominacjach do Grammy 2019

Ogłoszenie nominacji Grammy 2019 już za nami. Ariana Grande zdobyła dwie nominacje i według Billboard i Rolling Stone została niedoceniona przez akademię.

Magazyny opublikowały artykuły, w których wymieniły Grande wśród najbardziej niedocenionych artystów w nominacjach do przyszłorocznego rozdania nagród.

BILLBOARD

”Ariana Grande została zignorowana w 4 najważniejszych kategoriach. To nic nowego, biorąc pod uwagę, że Grammy nie faworyzowało jej w przeszłości – zanim ujawniono nominacje do przyszłorocznego rozdania nagród, miała na swoim koncie 4 nominacje i żadnej wygranej. Sweetener został bardzo dobrze oceniony przez krytyków i jego nieobecność w nominacjach do Album of The Year (Album roku) jest zauważalna.”

ROLLING STONE

”Grande została nominowana w kategoriach Best Pop Solo Performance (Najlepsze popowe wykonanie solowe) za “God is a woman” i Best Pop Vocal Album (Najlepszy popowy album) za “Sweetener”, ale nie pojawiła się w głównych kategoriach. To dziwne, ponieważ jest jedną z niewielu gwiazd popu, na której pozycję nie ma wpływu zdominowany rapem streaming: Sweetener zadebiutował z największym wynikiem spośród jej płyt i zrodził trzy hity. Przebój “Thank U, Next” ukazał się zbyt późno, żeby mógł zostać nominowany, ale fakt, że zdobył numer 1 na Billboard Hot 100 daje do zrozumienia, że głosujący na Grammy mogli błędnie ją ocenić.”