Ariana Grande zdobywa trzeci numer 1 w Wielkiej Brytanii z ”thank u, next”


 

M   9 Listopad 2018   Notowania


Ariana Grande zdobywa trzeci numer 1 w Wielkiej Brytanii z ”thank u, next”Sukces! Nowy singiel Ariany Grande, thank u, next zadebiutował na 1 miejscu notowania UK Singles Chart najlepiej sprzedających się piosenek w Wielkiej Brytanii.

Singiel w ciągu 6 dni rozszedł się w kraju w nakładzie ponad 73 000 kopii, włączając w to 6,7 miliona odtworzeń w serwisach streamingowych. Piosenka z przewagą ponad 26,000 kopii zdetronizowała singiel Shallow Lady Gagi i Bradley’a Coopera, który do tej pory okupował szczyt.

thank u, next to trzeci numer 1 w Wielkiej Brytanii w karierze Ariany Grande (”Problem”, ”Bang Bang”), a zarazem pierwszy w pełni solowy. Tym samym to jej czwarta piosenka w tym roku, która zadebiutowała w pierwszej dziesiątce: no tears left to cry #2, God is a woman #4, breathin #8.

Najnowszy singiel Grande jest zaledwie jedną z czterech piosenek, które w tym roku zadebiutowały w pierwszym tygodniu na szczycie w Wielkiej Brytanii, dołączając do God’s Plane i Nice For What Drake oraz Funky Friday Dave & Fredo. Ostatnią artystką, która zadebiutowała bezpośrednio na szczycie była Taylor Swift z Look What You Made Me Do w sierpniu 2017 roku.

Oprócz tego, ”thank u, next” zadebiutowało również na 1 pozycji w Irlandii, będąc drugim singlem piosenkarki w tym roku obok no tears left to cry, który to osiągnął w tym kraju.