Ariana w liście do społeczności LGBTQ: ”Chcę tworzyć dla Was hymny, tak długo jak będę żyła”


 

M   1 Czerwiec 2018   Inne


Ariana w liście do społeczności LGBTQ: ”Chcę tworzyć dla Was hymny, tak długo jak będę żyła”W związku z ropoczęciem się czerwca, miesiąca parad równości, Ariana Grande na łamach magazynu Billboard opublikowała list otwarty do społeczności LGBTQ.

Przeczytaj przetłumaczony list poniżej:

Nie ma nic bardziej zaraźliwego, niż radość i miłość, jaką emanuje społeczność LGBTQ. Dorastałam z bratem, który jest gejem i naśladowałam każdy jego ruch. Był moim idolem. Cokolwiek zrobił Frankie, robiłam ja. Nie pamiętam różnicy przed tym jak ujawnił swoją orientację seksualną i po tym jak to zrobił. Zawsze był po prostu Frankie. Seksualność i płeć nigdy nie były tematami, których baliśmy sie poruszać w domu. Kiedy Frankie ujawnił, że jest gejem, mój zaskakująco niewzruszony dziadek powiedział: ”Gratulacje! Możemy teraz iść na obiad? Jestem cholernie głodny!”

Queens w gejowskich barach w Nowym Jorku nauczyły mnie jak się malować. Zaliczyłam swój debiut w wieku 14 lat na Broadwayu robiąc 8 występów w ciągu tygodnia, ale nie było nocy, gdzie byłabym na tyle zmęczona, żeby nie pobiec do gejowskiego baru i nie zaśpiewać coveru piosenki Whitney Houston zanim poszłam do łóżka.

Gdy na początku mojej kariery myślałam o celach jakie chciałabym osiągnąć, wszystko na czym mi zależo to, to, aby społeczność LGBTQ dobrze przyjeła moją muzykę i cieszyła się nią. Nie ma nagrody, którą mogłabym wygrać lub się pochwalić, dzięki której czułabym się bardziej spełniona, niż zobaczenie queen ze 180 centymetrami wzrostu i 140 centymetrowym kucykiem wchodzącą na spotkanie Meet & Greet ze mną i mówiącą ”hey girl” lub spotkanie młodej queer osoby w Starbucks, która opowiedziała mi jak moja muzyka pozoliła im stać się osobami, którymi są teraz. Dosłownie nic nie sprawiłoby, że czułabym się bardziej spełniona.

Miłość jest jak muzyka. Nie ma granic i nie jest na wyłączność dla jakiejkolwiek płci, seksualności, rasy, religii, wieku lub wyznania. To wolność i przepyszny luksus, w którym wszyscy powinni się zanużyć i cieszyć każdą chwilą.

Jestem zobowiązana i zainspirowana społecznością LGBTQ. Mam nadzieję tworzyć dla Was hymny, które otulą Was komfortem i sprawią, że będziecie żyć waszym najlepszym życiem, tak długo jak tylko będę żyła. Dziękuję Wam za celebrowanie mnie tak, jak ja celebruję Was.

Kocham Was na zawsze.