9 August, 2020
hh


Ariana: “Muzyka leczy, ale występowanie jest jak przeżywanie tego samego piekła jeszcze raz”

Zeszłej nocy, po dłuższej nieobecności, Ariana wdała się w krótką rozmowę fanami na Twitterze. W już usuniętych wpisach, piosenkarka wyznała, że koncertowanie stało się dla niej bardzo ciężkie.

18 marca Grande rozpoczęła swoją wielką trasę koncertową Sweetener World Tour składającą się łącznie z 80 wyprzedanych koncertów na arenach po Ameryce i Europie, podczas których prezentuje materiał z albumów Sweetener i thank u, next.

Ariana napisała, że koncertowanie nie jest dobre dla jej zdrowia, a występowanie z tak osobistym materiałem pogłębia jeszcze bardziej jej ból.

“Ciągle coś mi zaprząta głowę i nie mam siły, żeby się od tego uwolnić, chociaż bardzo próbuję. Mam bliźniaków, widzę Was, co jest bardzo kojące, ale to bardzo ciężkie emocjonalnie. Tak bardzo bym chciała, żeby ta trasa odbywała się rok temu.”

”Tworzenie muzyki jest uzdrawiające, ale występowanie z nią jest jak przeżywanie tego samego piekła jeszcze raz” – dodała. ”Jest ciężko, ale się nie poddaję i ciągle próbuję. Moja dusza jest zmieszana i zmęczona.”

Choć ciężko przychodzi jej koncertowanie, Grande wyznała, że nie odwoła trasy koncertowej, bo bez niej również byłoby jej trudno i byłaby naprawdę wściekła, gdyby musiała to zrobić.

”Nigdzie się nie wybieram i jeśli kiedyś dojdzie do tego, że będę musiała odpuścić, to Wam o tym powiem. Kocham widywać się z Wami i nigdy nie zamieniłabym to na nic.”

Podczas przystanków Sweetener World Tour nie brakuje łez. Piosenkarka wielokrotnie wzruszała się wykonując utwory goodnight n go i thank u, next, a kompozycja ghostin, której nawet nie jest w stanie słuchać, nie pojawiła się na setliście.

Ariana boryka się z zespołem stresu pourazowego. Jakiś czas temu podzieliła się skanem mózgu, na którym dostrzec mogliśmy niepokojące ślady pozostawione przez traumę i ciężkie wydarzenia z jej życia, których doświadczyła w ostatnich latach.

Piosenkarka zaczęła w ostatnim czasie również mniej udzielać się w social mediach, szczególnie na Twitterze, co nie umknęło uwadze fanów.

”Czuję się pusta, a chcę mieć więcej do powiedzenia i więcej energii, niż mam teraz, żeby się nią dzielić” – napisała. ”To nie wina aplikacji. To moja głowa nie jest we właściwym miejscu, żeby się z tym obchodzić. Kocham i myślę o Was.”