Magazyn Billboard opublikował za pośrednictwem swojej strony internetowej artykuł, w którym okrzyknął Arianę Grande „ikoną gejów jej generacji” argumentując swoją decyzję 8 powodami.

Przetłumaczony artykuł znajdziesz poniżej:

Od Judy Garland do Britney Spears, popowi artyści zawsze zapowiadają się na ikony i są sojusznikami społeczności LGBTQ. To oni dostarczają nam hitów w klubach, a wielu z nich, tacy jak Lady Gaga lub Madonna, używają swoich platform do walk o prawa gejów. Wsparcie Ariany Grande dla społeczności LGBTQ wykracza poza parkiety taneczne. Oto 8 powodów, dla których księżniczka w kucyku jest gejowską ikoną jej generacji.

1. Teledysk „Break Free”

„Break Free” jest piosenką Ariany, która wdarła się w serca i playlisty gejów na całym świecie. Z uderzającym beatem i władczym refrenem, utwór zajął 4 pozycję na „Billboard Hot 100” i ugruntował sobie pozycję w gejowskich klubach na zawsze. Jednakże, to teledysk ustanowił ją ikoną gejów. Od różowawej planety obcych po jej wysokie platformy po kolana, klip „Break Free” jest gejowską fantasy. Ariana poszła jeszcze o krok dalej, pocałunek gejowskiej pary obcych — dlaczego by nie?

2. Miłość do brata

Nie jest tajemnicą, że starszy brat Ariany otwarcie przyznaje się do bycia gejem i jest z tego dumny. W wywiadzie dla Ryana Murphy’ego, Grande wyznała, że wychowała się w bardzo tolerancyjnym domu, gdzie bycie gejem nie było niczym nadzwyczajnym. Po tym jak jej brat przyznał się do bycia gejem, zawsze była wstrząśnięta obelgami rzucanymi w jego stronę. „To odrzucające dla mnie, kiedy widzę, że ludzie kogoś nienawidzą ze względu na jego seksualność. Nienawidzę nietolerancji. Nienawidzę oceniania. Nienawidzę tego strasznie. Wiele moich ukochanych ludzi jest homoseksualnych. Za każdym razem, kiedy widziałam, ze moi przyjaciele są prześladowani lub mój brat został skrzywdzony z powodu swojej seksualności, dosłownie wpadałam w szał. Wpadłam w szał, bo nie mogłam tego znieść”. W wywiadzie dla The Telegraph opowiedziała o swoim odejściu z kościoła katolickiego w nastoletnich latach ze względu na jego anty-gejowską postawę.

3. Sampel Diany Ross

Dokładnie w środku jej albumu „My Everything” z 2014 roku znajdziemy utwór nazwany „Break Your Heart Right Back.” Podczas gdy zaledwie fragment gejowskiego hymnu Diany Ross, „I’m Coming Out”, użyty w utworze, jest wystarczający do przykucia ich uwagi, to, o czym jest piosenka, sprawi, że będą krzyczeć: opierając się na przeżyciu Ariany, którego jest w „99,9 procentach pewna”, że jej się przydarzyło, „Break Your Heart Right Back” jest o facecie, który oszukiwał ją z innym facetem. Potrzeba prawdziwej ikony, aby przekształcić tę sytuację w prawdziwy banger.

4. Słowa tekstu „Side To Side”

Zawartość liryczna tej piosenki sama wypycha Miss Grande ponad jej rówieśników. Mówi nam, że „była tu całą noc, była tu cały dzień” czekając na faceta, który sprawi, że będzie „chodziła z boku na bok”. I jeśli te słowa nie są wystarczające, bogini rapu Nicki Minaj nadchodzi z wersem „wrist icicle”, który będziecie musieli wyszukać w Google.

5. Naśladowanie Celine Dion

Nie często zdarza się natknąć na taki głos, jak Ariany. Jej cudowny głos może balansować, aby brzmieć jak inny artysta. Pomimo, że wszystkie jej naśladownictwa głosowe — od Britney Spears do Rihanny — są niesamowite, jedna wygrywa wszystko: Celine Dion.

6. Występ na Paradzie Równości

Jej występ na Paradzie Równości w 2015 w Nowym Jorku był jednym z historycznych. Wydarzenie, które miało miejsce kilka dni po tym, kiedy Sąd Najwyższy zalegalizował małżeństwa homoseksualne, sprawiło, że wszyscy byli w niesamowitych nastrojach gotowi do świętowania tego kamienia milowego dla społeczności LGBT. Ariana była główną gwiazdą koncertu „Dance On The Pier”. Wraz z własnymi hitami, zaprezentowała dwa klasyki gejów: „I’m Every Woman” Chaka Khan i „Vogue” Madonny, otoczona beztroskimi tancerzami, których nagie ciała wymalowała gejowska artystka Keith Haring. Podczas koncertu poruszyła temat sędziów Sądu Najwyższego, którzy głosowali przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych, krzycząc „Zróbcie hałas, jeśli waszym zdaniem sędziowie Sądu Najwyższego, którzy głosowali przeciwko małżeństwom homoseksualnym, powinni wyjąć łby ze swoich pi**rzonych tyłków i dołączyć do tej ch**ernej uroczystości!” Yaaaas, królowo!

7. Koncert charytatywny „One Love Manchester”

Po zamachu na jej koncercie 22 maja w Manchesterze, Ariana pocieszała i pomagała ofiarom ataku terrorystycznego. Z koncertem „One Love Manchester” zebrała ponad 10 milionów dolarów dla rannych i rodzin jej 22 fanów, którzy zginęli w ataku. Podczas koncertu zaśpiewała z Miley Cyrus utwór „Don’t Dream It’s Over” Crowded House i klasyk społeczności LGBT, „Somewhere Over The Ranibow”. Zapytana o to dlaczego wróciła do Manchesteru z koncertem, wyznała, „Oni próbują nas przerazić i sprawić, abyśmy żyli w strachu. Nie możemy. Nie chcemy. Chcą, abyśmy nienawidzili siebie nawzajem. Nie możemy na to pozwolić”. Odwaga, aby zawsze stać za tym co prawdziwe, czyni Arianę Grande wyjątkową.

8. Prawdziwa miłość do społeczności

W wywiadzie dla The Riff w 2014 roku, Ariana została zapytana o to co myśli na temat tego, że jest postrzegana jako ikona gejów. Jej odpowiedź? „To najlepsze co ktokolwiek powiedział do mnie w całym moim życiu”. Choć niektóre ikony gejów biorą za pewniak publiczność LGBT, to miłe wiedzieć, że Ariana docenia jak żarliwa miłość jest jej homoseksualnych fanów.