Billboard okrzyknął ”Sweetener” najlepszym albumem 2018 roku


 

M   10 Grudzień 2018   Inne


Billboard okrzyknął ”Sweetener” najlepszym albumem 2018 rokuBillboard sporządził zestawienie najlepszych albumów 2018 roku. Szczyt listy zajęła Ariana Grande z jej ostatnim albumem, Sweetener.

Magazyn podkreślił pozytywny wydźwięk albumu, który Grande tworzyła przeżywając osobiste tragedie. Zamiast rozpamiętywania przeszłości, jest krokiem w przyszłość.

POPULARNE ✪

”Sweetener” najlepszym popowym albumem 2018 roku według New York Times, Complex, VICE i Noisey

Zobacz fragment opisu i pierwszą dziesiątkę poniżej! Pełny ranking znajdziesz tutaj.

10. The Carters, Everything Is Love
9. J Balvin, Vibras
8. Camila Cabello, Camila
7. Travis Scott, Astroworld
6. Various Artists, Black Panther’ Soundtrack
5. Janelle Monáe, Dirty Computer
4. Pusha T, Daytona
3. Kacey Musgraves, Golden Hour
2. Cardi B, Invasion of Privacy

1. Ariana Grande, Sweetener

Jak sugeruje okładka albumu, świat Ariany Grande został wywrócony do góry nogami po tragicznym zamachu w 2017 roku. Na jej pierwszym albumie od tego zdarzenia nie pozwoliła, aby określała ją jej przeszłość i nie zastanawiała się nad tym, co przyniesie jej przyszłość. Zamiast tego, Sweetener uchwycił bardzo specyficzny czas w życiu 25-letniej gwiazdy muzyki pop – od bezprecedensowej tragedii po wirtuozowski romans (który zakończyła po 4 miesiącach). I chociaż fani prawdopodobnie nie mogą porównać swoich ciężkich przeżyć do jej, Grande kończy rok jeszcze bardziej przystępna i ludzka, niż kiedykolwiek.
(Popularniejsza również: Sweetener zgromadził 126 milionów odtworzeń w samych Stanach Zjednoczonych w pierwszym tygodniu – to największy wynik wśród popowych artystek w historii).