12 July, 2020
hh


Billboard: Gdy inni popowi artyści stają się ofiarami zmiany gustów, Ariana unosi się nad nimi nietknięta

Magazyn Billboard sporządził artykuł, w którym podsumował dotychczasowe osiągnięcia Ariany Grande z erą Sweetener, zwracając uwagę na to, że chociaż pozycja muzyki popowej nie jest dziś obecnie tak silna, jak kilka lat temu, Grande wciąż osiąga nowe szczyty, pozostawiając innych popowych artystów w tyle.

Sprawdź poniżej kilka przetłumaczonych fragmentów. Pełny artykuł przeczytasz tutaj.

”Ważne jest zwrócenie uwagi na to, jak Grande wznosi się na nowe wyżyny w 2018 roku, podczas gdy niewielu z jej popowych rówieśników tego dokonuje u jej boku. Jeśli spojrzysz na większość innych głównych postaci muzyki popowej z początków Grande, większość z nich odnotowała spadek w mainstreamie w ciągu ostatnich lat. Katy Perry, Miley Cyrus i Justin Timberlake wydali projekty, z których zyski były mniejsze, niż oczekiwano, a choć najnowsze albumy Lorde, Keshy i P!nk sprzedały się całkiem nieźle i zostały dobrze przyjęte przez krytyków, żadne z nich tak naprawdę nie scementowało tego swoją obecnością w notowaniu Hot 100 najlepiej sprzedających się piosenek lub w mainstreamowym radiu, jak miało to miejsce w przypadku ich poprzednich wydawnictw. Nawet Taylor Swift, której obecność w radiu była oczywista, doświadczyła spadku (jeśli nie katastrofalnego) w amerykańskich rozgłośniach z ”Reputation”. Podczas, gdy jej rówieśnicy i poprzednicy stają się ofiarami zmiany gustów i trendów w popowym krajobrazie, Ariana dalej wzrasta nad nimi nietknięta.”

”Oczywiście, nie jest tajemnicą, że z przewagi muzyki pop z początków 2010 roku nie pozostało nic, gdy zbliżamy się ku końcowi dekady, a taneczne radiowe przeboje będące kiedyś głównym elementem mainstreamowego nurtu muzycznego zostały zamienione na muzykę hip-hopową. Jeszcze bardziej imponujące staje się to jak Grande nadal przeciwstawia się grawitacji w muzyce, podczas gdy wielu jej rówieśników odpadło za nią. Rozwijając swoje brzmienie bez całkowitej jego zmiany, przezwyciężając tragedię i wracając do życia bardziej, niż kiedykolwiek, udało jej się dotrzeć do 2018 roku jako jedna z największych i najbardziej uwielbianych gwiazd.”