22 February, 2020
hh

Billboard Radio Songs: “7 rings” oficjalnie numerem 1 w radiu w Ameryce

Spędzając 5 tygodni na szczycie listy Billboard Pop Songs, najpopularniejszych piosenek w popowych stacjach radiowych, 7 rings dotarło na szczyt ogólnej listy najpopularniejszych hitów w wszystkich radiu w USA – Billboard Radio Songs.

To pierwszy przebój Ariany Grande, który dotarł na sam szczyt tego notowania. Utwory Problem i no tears left to cry dotarły na 1 miejsce Mediabase, codziennie aktualizowanej listy, która monitoruje popularność piosenek we wszystkich radiach, lecz po dotarciu na 1. spadły i spędziły za mało dni na szczycie, aby móc oficjalnie pojawić się na nim pod koniec tygodnia w oficjalnym notowaniu Radio Songs Billboardu.

Billboard Hot 100: “7 rings” odnotowało w tym tygodniu spadek na 3 miejsce listy, spędzając swój jedenasty tydzień na podium notowania (8 tygodni na szczycie).

Po zaledwie 3 dniach sprzedaży, na 70 miejscu zadebiutował utwór “Monopoly” z Victorią Monet, będąc 48 wejściem do listy w karierze Grande i rozszerzając jej rekord największej ilości piosenek na liście do tej pory w 2019 roku (15).

“break up with your girlfriend, i’m bored” zajmuje 18 miejsce, a “thank u, next“ ulokowało się na 21 pozycji (7 tygodni na szczycie).

Billboard 200: Album “thank u, next” uplasował się w tym tygodniu na 3 miejscu, rozchodząc w ilości 53,000 unitów i będąc wraz z “Dangerous Woman” jej najdłużej utrzymującym się albumem w pierwszej dziesiątce (8 tygodni).

Billboard Pop Songs: “7 rings” spędza 5 tydzień na szczycie najpopularniejszych piosenek w popowych stacjach w USA, dorównując “Side To Side”, najdłużej królującemu do tej pory hitowi Grande na tej liście (5 tygodni).

“break up with your girlfriend” awansuje na 9 miejsce, a “thank u, next” spada na 14 pozycję (1 tydzień na szczycie).