”God Is A Woman” zadebiutowało na Billboard Hot 100 i pobiło osobisty rekord Ariany Grande


 

M   24 Lipiec 2018   Inne


”God Is A Woman” zadebiutowało na Billboard Hot 100 i pobiło osobisty rekord Ariany GrandeW najnowszej aktualizacji notowania Billboard Hot 100 najlepiej sprzedających się piosenek w Stanach Zjednoczonych pojawił się najnowszy singiel Ariany Grande, który odnotował najwyższy debiut tego tygodnia.

Ze 42 tys. sprzedanych kopii i 25,1 miliona streamów (odtworzeń w serwisach cyfrowych tj. Spotify, Apple Music, Youtube) w Stanach Zjednoczonych, God Is A Woman zadebiutowało z łącznym wynikiem 210,000 unitów (kopii ze streamingiem) na 11 pozycji tego notowania, stając się najwyżej debiutującym drugim singlem w karierze Grande.

Dotychczas najwyżej debiutującym drugim singlem piosenkarki było Break Free z albumu My Everything, które zadebiutowało na 16 pozycji tego zestawienia, a w następnych tygodniach awansowało na 4 miejsce. W przypadku God Is A Woman zapowiada się podobnie.

24 lipca utwór zostanie wysłany do amerykańskich rozgłośni radiowych i będzie oficjalnie promowany jako drugi singiel z albumu Sweetener.

Więcej informacji:

Ariana Grande w nowej kampanii ”Be More Human” Reeboka

Wysokie wyniki piosenka odnotowała również poza Stanami Zjednoczonymi. ”God Is A Woman” zadebiutowało w oficjalnych zestawieniach najlepiej sprzedających się piosenek w takich krajach jak m.in. Wielka Brytania (siódmy singiel Grande, który dotarł do pierwszej dziesiątki) i Irlandia, gdzie zajęło 4 miejsce, Australia, debiutując na 5 miejscu oraz Nowa Zelandia, Czechy, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja i Niemcy, gdzie zajęła kolejno 6, 8, 8, 9, 12 i 20 miejsce.

W pierwszym tygodniu od wydania singiel dotarł na 1 miejsce iTunes w 39 krajach (w tym w Polsce) i notowania najlepiej sprzedających się piosenek na iTunes na świecie, był drugą najczęściej odtwarzaną piosenką na Spotify na świecie (32 miliony streamów) i uplasował na 2 miejscu notowania najczęściej odtwarzanych piosenek na świecie w Apple Music. Teledysk zgromadził natomiast 34,4 miliony wyświetleń.