Muzyka Ariany w podsumowaniu krytyków


 

M   16 Grudzień 2016   Inne


Muzyka Ariany w podsumowaniu krytykówWraz z końcem roku nadszedł czas dla wszystkich najważniejszych magazynów i stron specjalizujących się w krytyce muzycznej na stworzenie podsumowań i list najlepszych wydawnictw, które ukazały się w tym roku na rynku muzyczny.

Poniżej prezentujemy podsumowujące rankingi serwisów, w których pojawił się tegoroczny album “Dangerous Woman” i single Ariany Grande wraz z miejscami, które na nich zajęły.

ALBUM

Rolling Stone

11. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Max Martin użył swojego niesłabnącego instynktu tworząc tu trzy duże single, każdy starannie stworzony przez szwedzkiego mastero, aby gładzić i afiszować zachcianki Ariany. Tytułowy track jest nakłutym gitarowo motywem z Bonda w toku produkcji, “Into You” oferuje piosenkarce nieprzyzwoity zmysłowy bass, aby wkroczyć w głąb obsesyjnej cielesności, natomiast popowe reggae “Side To Side” serwuje chwiejny chód. Kilku produkcji nie stworzono do radia – włączając w to retro wokalną wizytówkę “Moonlight”, deep house ” Be Alright”, i utworu, którego tytuł przemawia sam za siebie, “Touch It” – będącego tak samo wartym znania, jak asysty wokalne Future, Lil Wayne, i najmniej spodziewanej, zagubionej duszy dziwaczki Macy Gray.

Pitchfork

Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Przy trzecim albumie Ariany Grande zobaczyliśmy divę, o co zawsze ją podejrzewaliśmy: to nie jest już nowa seksualna sensacja 2014 roku, a gwiazda dziecięcej telewizji od dawna nie żyje. “Dangerous Woman” prezentuje jej najlepszy wokal, a po dołączeniu kilku innych wielkich artystów tworzy harmonię, udowadniając swoją wszechstronność przez cały album – reggae kolaborację z Nicki Minaj czy electro-popowe utwory tj. “Be Alright” czy “Into You”.

Entertainment Weekly

27. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Czy wzbudza gęsią skórkę balladami czy przeprowadza przez gatunki tj. house, disco, reggae, “Dangerous Woman” jest dźwiękiem divy, która przybywa na swoich własnych ścisłych warunkach. Lista jej gości was nie zaskoczy – Nicki Minaj, Future, Lil Wayne i Macy Gray – punkt widzenia Grande jako młodej kobiety ukazującej swoją seksualność w blasku reflektorów zaskoczy z pewnością.

Billboard

22. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Trzeci album Ariany Grande może nie jest aż tak “niebezpieczny” jak obiecano w tytule, ale na pewno jest ciekawy – zwłaszcza ostatnie dwa hitowe single (“Into You” i kolaboracja z Nicki Minaj, “Side To Side”), które perfekcyjnie ukazują nietykalny wokal Grande i nienaganną popową wrażliwość. W kopalni jest jeszcze wiele diamentów..

Fuse

6. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Większość fanów nie było pewnych, czego się spodziewać, kiedy Ariana Grande zmieniła w ostatniej chwili nazwę swojego trzeciego albumu. Pierwotnie nazwany “Moonlight” z wydanym singlem zatytułowanym “Focus”. Zmieniła wszystko dając nam seksowną “Dangerous Woman” ze zmysłowym i rockowo zabarwionym singlem “Dangerous Woman”. Ta zmiana była na lepsze. Krążek “Dangerous Woman” okazał się być jednym z najlepszych popowych wydawnictw tego roku. W “Greedy”, “Touch It” i “Side To Side” Ariana ukazuje nam swoją seksualność, podczas, gdy w “I Don’t Care” czyści wszelakie pogłoski o byciu divą. Przede wszystkim, musimy dostrzec, jak romantyczną piosenką jest “Thinking Bout You” i brutalnie szczerą “Knew Better / Forever Boy” – popowe numery, które sprawiają wrażenie bezpośredniego dzielenia się przez Arianę ze słuchaczem swoimi tajemnicami.

Complex

49. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Prawdę mówiąc, “Dangerous Woman” jest najsłabszym albumem Ariany Grande. Fakt, że udało mu się znaleźć na naszej liście w tym roku jest świadectwem wspaniałych możliwości Grande jako wokalistki i dobrego zmysłu do producentów i kolaboracji. “Into You” i tytułowy numer, “Dangerous Woman”, są zapewnieniem ogromnej siły byłej gwiazdy Nickelodeon. Piosenki takie jak “Greedy” i “Everyday” nie pasują do spójności całego albumu, która była w przypadku krążka “My Everything”. Wersja deluxe jest najbliższa naszemu sercu; bonusowy utwór “Knew Better / Forever Boy” jest najlepszym utworem jaki wydała w 2016 roku.

Idolator

10. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

“Czy nie widzieliście nigdy, żeby księżniczka była złą suką?” Nie podoba mi się to, że nie widzieli. Transformacja Ariany Grande w divę została zakończona i potwierdza to znacząco obficie na trzecim albumie, “Dangerous Woman”. Na wyróżnienie zasługuje euforyczny klubowy hymn “Into You”, “Everyday” i zaciekle uduchowiony tytułowy track z albumu, który udowadnia, że Grande ma swobodę do eksperymentów.

The Guardian

30. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Podczas, gdy drugi album Ariany Grande okazał się być sukcesem komercyjnym, zatraciła swoją tożsamość, porzucając retro R&B (debiutancki album “Yours Truly”) na rzecz popu. “Dangerous Woman” jest udoskonaleniem jej brzmienia, z cięższego tytułowego utworu do elektronicznego “Into You” i pulsującego “Everyday”. Gdzie indziej próbuje swoich sił w disco (żądne “Greedy”), house z lat 90-tych (“Be Alright”) i znajduje czas na sprowadzenie Macy Gray z emerytury w dramatycznym “Leave Me Lonely”.

Digital Spy

4. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

AOL

6. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

Cosmopolitan

10. Ariana Grande, “Dangerous Woman”

SINGLE

Billboard

6. Ariana Grande, “Into You”

Na albumie “Dangerous Woman” Ariany Grande roi się od prowokacyjnych tekstów, ale jego drugi singiel przez swój uwodzicielski bass i intrygujący wokal 23-latki, wydaje się być najseksowniejszym utworem ze wszystkich na krążku. Nawet jeśli fragment refrenu “a little less conversation and a little more touch my body” jest zapożyczony od Elvisa (lub Fall Out Boy?), tekst jest subtelny w swojej jakości. I nawet jeśli nie chcesz podążać razem z nią prosto do łóżka, “Into You” jest chwytliwym i napędowym kawałkiem do pracy i na parkiet.

Slant Magazine

12. Ariana Grande, “Into You”

Utwór, który powinien być piosenką lata 2016 roku, powoli i ostrożnie zsuwał się z notowań wypadając z nich w ciągu trzech miesięcy – nie dochodząc nawet do Top 10 w sezonie letnim. Singiel stopniowo wzrasta wraz z wokalem Grande i beatem producenta, Maxa Martina, który buduje euforyczny kulminacyjny moment w przejściu piosenki (bridge). “Nie mogę, nie mogę dłużej czekać”, wyznaje Grande zanim ostatecznie uwalnia swój głos, ogłaszając swoje pragnienie.

Entertainment Weekly

13. Ariana Grande, “Into You”

Wysokie noty Ariany Grande i syntezatory Maxa Marina czynią “Into You” najbardziej bezpośrednim wezwaniem na parkiet tego roku. A z wersami takimi jak “a little less conversation, and a little more touch my body” (pl. “trochę mniej gadania, trochę więcej dotykania mojego ciała”), czyni go również najbardziej śmiałym.

LA Times

Ariana Grande, “Into You”

Czasami najwłaściwszym balsamem na trudny czas jest pompatyczny popowy numer. Trzeci album Grande był nafaszerowany namiętnym dance popem i nastrojowym R&B przez Maxa Martina. “Into You” jest dowodem magicznego dotyku Martina. Z mocną klubową muzyką taneczną i disco floresami. “Into You” jest popową ucieczką do marzeń w najlepszym wydaniu.

Pitchfork

82. Ariana Grande “Into You”

+ Entertainment Tonight

2. Ariana Grande, “Into You”
Ranking: “Piosenki, które uratowały 2016 rok”

Rolling Stone

22. Ariana Grande feat. Nicki Minaj, “Side to Side”

Księżniczka popu przemieniła się w niebezpieczną kobietę, łącząc siły z “Young Nicki Chimney” do wspólnego reagge kawałka wyprodukowanego przez Maxa Martina – jedno jest pewne, przez uprawienie zbyt dużej ilość seksu nie możesz chodzić prosto.

Fuse

6. Ariana Grande feat. Nicki Minaj, “Side to Side”

Kto by pomyślał, że piosenka Ariany Grande, która mówi o uprawianiu tak dużej ilości seksu, że nie możesz chodzić, wywołuje aż tyle uśmiechu na twarzy? Jedno trzeba przyznać, ten numer jest genialny.