22 February, 2020
hh

Radiowcy o sile i dominacji Ariany Grande: “Ona rewolucjonizuje radio”

W wywiadzie dla Rolling Stone radiowcy popularnych stacji rozmawiali o wydawaniu wielu singli w tym samym czasie przez popularnych artystów i o tym, jaki to ma wpływ.

W rozmowie poruszony został temat dominacji Ariany Grande, mającej kilka przebojów w jednym czasie w radiu, które okupują najwyższe pozycje i są priorytetem dla radiowców, przez to, jak ogromne jest nimi zainteresowanie.

Powiązane: Ariana pobiła historyczny rekord Lady Gagi na liście radiowych hitów

Wybraliśmy kilka najciekawszych wypowiedzi i umieściliśmy poniżej.

“Radiowcy są obecnie zasypywani piosenkami Grande. “Mam obecnie trzy [jej piosenki] w jednej rotacji i dwie w innej” — powiedział Nathan Graham, dyrektor programowy stacji WTDY w Filadelfii. “I mimo to, wciąż chcę grać jej stare hity, jak np. “Side to Side.” Dosłownie puszczałbym ją co 15 minut, jeśli miałbym wszystkie te piosenki w rotacji.”

“Ciężko jest zrobić miejsce dla innych artystów” — przyznaje Graham. “Cały czas prowadzę rozmowy z wytwórniami i mówię: “Bardzo chciałbym mieć waszą piosenkę [w rotacji], ale jeśli Ari coś wydaje [lub potrójne coś], to jej piosenki zajmują miejsce innych.”

“Radiowe playlisty są bardziej ograniczone niż kiedyś — mniej piosenek jest w rotacji, więc o każde miejsce jest większa rywalizacja. Popowe stacje skupiają swoją uwagę na niewielkiej garstce piosenek. “Stacje radiowe [Top 40] grają kilka piosenek 120 razy w ciągu tygodnia i te miejsca tradycyjnie trafiają do [Taylor] Swift lub Grande.”

“Raperzy odnoszą sukcesy dzięki strategi niekończącego się wodospadu, czyli wydawania wielu singli, co gwiazdy pop, włącznie z Grande, próbują robić. “To dla nas nowy problem” — przyznał Graham. “Kiedyś mieliśmy jeden singiel przez trzy miesiące, a potem następny. Teraz pojawiają się nowości w co drugi czwartek. Grande rewolucjonizuje tym popowe radia.”

“Wydawać się może, że [granie wielu singli jednego artysty w radiu na raz] może zmniejszyć częstotliwość ich transmisji.. To jednak nie przeszkadza Grande. Miała trzy radiowe przeboje ze Sweetener i dwa z nich dwa były jeszcze w regularnej rotacji, kiedy zaczęła kampanię jej kolejnego albumu. Wraz z Thank U Next ma kolejne dwa hity w pierwszej czwórce najpopularniejszy piosenek w radiu.”