Retrospekcja: Ariana Grande w 2016 roku


 

M   31 Grudzień 2016   Inne


Retrospekcja: Ariana Grande w 2016 rokuRok 2016 był znaczącym rokiem dla Ariany Grande. Wokalistka zaprezentowała swój trzeci studyjny album “Dangerous Woman” zdobywając wiele nagród, w tym nominację do Grammy, ogłosiła drugą światową trasę koncertową czy wydała trzecie w swojej karierze perfumy, “Sweet Like Candy“.

Poniżej sprawdzisz retrospekcję 15 najważniejszych momentów (uszeregowanie kolejności: od początku do końca roku), osiągnięć, wydarzeń, projektów i tytułów, które przyznano Arianie Grande w 2016 roku, stworzoną przez naszą ekipę:

01. ARIANA TWARZĄ MAC COSMETICS

Na początku 2016 roku Grande została ambasadorką linii Viva Glam. Cały zysk ze sprzedaży kosmetyków został przekazany dla fundacji firmy, Mac Foundation, która zajmuje się osobami zarażonymi HIV i AIDS. Kampania wokalistki dla marki była jedną z najbardziej dochodowych w historii linii “Viva Glam”.

02. ROZSTANIE Z MENADŻEREM I POWRÓT

Po wielu plotkach, doniesienia o burzliwym zakończeniu współpracy pomiędzy Scooterem Braunem i Arianą zostały oficjalnie potwierdzone. W połowie roku piosenkarka ponownie wróciła pod skrzydła Brauna i jego firmy SB Projects. “Musieliśmy się pozbyć toksycznych osób z naszego środowiska, aby ponownie zacząć współpracować”, tłumaczył mężczyzna w jednym z wywiadów.

03. POWIEW NOWEGO BRZMIENIA – NOWY SINGIEL

W marcu nastąpiła światowa premiera pierwszego singla z trzeciego albumu piosenkarki. Utwór zadebiutował w Top 10 “Billboard Hot 100” w Stanach Zjednoczonych sprawiając tym samym, że Grande jest jedyną artystką w historii, której lead single z trzech pierwszych albumów zajęły takie miejsca.

04. GOSPODYNI SATURDAY NIGHT LIVE

Jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku, Ariana Grande była gościem specjalnym w jednym z odcinków programu komediowego “Saturday Night Live”. Piosenkarka zaprezentowała swój singiel “Dangerous Woman” oraz utwór “Be Alright” i po raz pierwszy wzięła udział w kilku humorystycznych skeczach, które przyniosły jej tytuł “Najlepszego Prowadzącego” według sondażu przeprowadzonego przez magazyn “Entertainment Weekly”. Odcinek z udziałem Ariany zgromadził największą widownię w trakcie trwania całego sezonu.

05. PREMIERA TRZECIEGO ALBUMU

Po wielu zmianach, pod koniec maja na półki sklepowe trafił trzeci studyjny album Grande zatytułowany “Dangerous Woman”. Krążek rozszedł się na świecie w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i został odtworzony na Spotify ponad miliard razy. Album zdobył wiele certyfikatów, w tym złoto w Polsce, Japonii i Wielkiej Brytanii i platynę w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie single z albumu rozeszły się na świecie w nakładzie po ponad 2 miliony każdy. Krążek został okrzyknięty jednym z najlepszych albumów 2016 roku przez najważniejsze magazyny muzyczne na świecie: Billboard, Rolling Stone i The Guardian.

06. NAJBARDZIEJ WPŁYWOWI LUDZIE ROKU

Ariana Grande została okrzyknięta przez magazyn TIME tytułem jednego ze “100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” w 2016 roku. Nazwisko Grande pojawiło się obok najważniejszych polityków na świecie i głów państw.

07. TRZECIE PERFUMY

Na początku roku na całym świecie pojawiły się limitowane perfumy “Frankie” by Ariana Grande stworzone przez wokalistkę i dedykowane jej bratu, natomiast w drugiej połowie roku ukazał się trzeci oficjalny zapach Ariany, “Sweet Like Candy”.

08. SUKCES DRUGIEGO ALBUMU

Pomimo, że płyta “My Everything” została wydana w 2014 roku wciąż odnosi duże sukcesy. To właśnie w 2016 roku krążek przekroczył próg ponad 2 miliardów odtworzeń na Spotify, sprawiając tym samym, że Ariana jest pierwszą i jedyną artystką w historii, której album osiągnął taki wynik.

09. DANGEROUS WOMAN TOUR I KONCERTY W POLSCE

W programie “The Tonight Show” Ariana Grande ogłosiła swoją drugą światową trasę koncertową, “Dangerous Woman Tour”. Piosenkarka opublikowała pierwsze daty dla Ameryki Północnej i Europy – w tym również dla Polski, gdzie już na przełomie maja i czerwca 2017 roku zagra dwa arenowe koncerty w Łodzi.

10. NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANA I ODTWARZANA ARTYSTKA

Ariana jest najczęściej oglądaną artystką na YouTube w 2016 roku z wynikiem ponad 2,8 miliarda wyświetleń i drugą najczęściej odtwarzaną artystką na Spotify na świecie.

11. NAJPOTĘŻNIEJSI NA INSTAGRAMIE

Ariana jest drugą osobą na świecie, która w 2016 roku zdobyła największą ilość nowych obserwatorów na Instagramie (40 milionów). Wokalistka jest obecnie trzecią najpotężniejszą osobą na świecie na tej platformie z wynikiem ponad 93 milionów obserwujących.

12. ARTYSTA ROKU

Ariana Grande została uhonorowana nagrodą w kategorii “Artysta Roku” na jednej z najważniejszych gal muzycznych na świecie, “American Music Awards”.

13. MUSCIAL HAIRSPRAY LIVE

Obok takich aktorów jak Jennifer Hudson i Dove Cameron, Ariana odegrała postać Penny Pingleton w adaptacji NBC, “Hairspray Live!”. Musical był transmitowany na żywo.

14. KOLABORACJA ZE STEVIEM WONDEREM

Ariana Grande nawiązała współpracę ze Steviem Wonderem. Duet nagrał utwór “Faith” promujący animowany film “Sing” i zaprezentował go po raz pierwszy na żywo w finale amerykańskiego programu talent show, “The Voice USA”. Kompozycja zdobyła nominację do Złotego Globu.

15. NOMINACJE DO GRAMMY

Ariana Grande została nominowana do nagrody Grammy (2017) w kategorii “Best Pop Vocal Album” za album “Dangerous Woman” i “Best Pop Solo Performance” za występ z tytułowym singlem z albumu.