”Santa Tell Me” w drodze do stania się nowoczesnym świątecznym klasykiem


 

M   20 Grudzień 2017   Osiągnięcia


”Santa Tell Me” w drodze do stania się nowoczesnym świątecznym klasykiemWraz z rozpoczęciem się grudnia świąteczne utwory ponownie zaczęły wspinać się na listach przebojów na całym świecie. Wydany w 2014 roku świąteczny utwór Santa Tell Me Ariany Grande odnotowuje w tym roku wyższe wyniki w notowaniach przebojów, niż w ubiegłym roku, pomimo zerowej promocji ze strony wytwórni.

Utwór jest 5 najpopularniejszym świątecznym przebojem na Spotify tego roku dołączając do grona takich świątecznych klasyków jak Last Christmas Wham! czy All I Want For Christmas Mariah Carey i drugą najpopularniejszą świąteczną piosenką wydaną przez kobietę. Kompozycja uzyskała nową najwyższą pozycję w Polsce na Spotify zajmując 5 pozycję czy w Wielkiej Brytanii i Niemczech plasując się na 10 miejscu. W Stanach Zjednoczonych utwór utrzymuje się w Top 100.

Utwór pojawił się również w notowaniach najlepiej sprzedających się singli w takich krajach jak Wielka Brytania zajmując 29 miejsce, gdzie odnotował nową najwyższą pozycję, pomimo trzech lat od premiery, czy Szwecji (#23), Irlandii (#31), Danii (#12), Holandii (#32), Austrii (#45), Niemczech (#56) oraz wszedł po raz pierwszy do notowania w Szwajcarii zajmując 87 miejsce.

Świąteczny przebój podbił nie tylko serca Europejczyków, lecz odnosi również sukcesy w Azji. Utwór pojawił się na szczycie oficjalnego notowania najlepiej sprzedających się międzynarodowych piosenek w Korei Południowej.