17 November, 2019
hh

”thank u, next” numerem 1 na iTunes, Apple Music i Spotify. Największy kobiecy debiut roku

Jeśli zastanawialiście się, kto bez jakiejkolwiek promocji może wydać niezapowiedziany singiel i podbić serwisy cyfrowe z muzyką na całym świecie, odpowiedź jest jedna: Ariana Grande.

Utwór thank u, next zadebiutował na szczycie notowań najczęściej odtwarzanych piosenek na Apple Music i Spotify oraz najlepiej sprzedających się piosenek na świecie w iTunes. Tym samym to piąty numer 1 na światowym iTunes Grande w tym roku (”no tears left to cry”, ”God is a woman”, ”Dance To This”, ”Bed”) czyniąc ją artystą, który zdobył najwięcej #1 w 2018 roku.

Piosenka okupuje w tym momencie 1 miejsce zarówno na Spotify jak i Apple Music na świecie oraz najważniejszych rynkach muzycznych tj. USA, Wielka Brytania, Kanada i Australia czy również m.in. Nowa Zelandia, Singapur czy Irlandia.

Spotify
1. USA: 3,030,813
1. Wielka Brytania: 590,304
1. Świat: 6,135,358

Apple Music
1. USA
1. Wielka Brytania
1. Świat

W ciągu pierwszych 24 godzin ”thank u, next” zgromadziło ponad 6,1 miliona odtworzeń na Spotify, pobijając wynik uzyskany przez no tears i stając drugim największym kobiecym debiutem w historii Spotify (za ”Look What You Made Me Do” Taylor Swift) oraz największym kobiecym debiutem w tym roku na tej platformie zarówno na świecie jak i w USA, a także jedynym utworem autorstwa kobiety, który w tym roku zadebiutował na 1 miejscu na świecie i w USA w tym serwisie.

Największe kobiece debiuty w historii Spotify
1. Taylor Swift – Look What You Made Me Do (7,1 mln)
2. Ariana Grande – thank u, next (6,1 mln)
3. Ariana Grande – no tears left to cry (5,1 mln)
4. Ed Sheeran & Beyonce – Perfect Duet (4,2 mln)
5. Ariana Grande – breathin (4 mln)
6. Ariana Grande – God is a woman (3,7 mln)

Utwór ze szturmem wdarł się na szczyt najczęściej odtwarzanych piosenek na Apple Music w Stanach Zjednoczonych, stając się jedyną popową piosenką, której udało się to osiągnąć w tym roku.

Na YouTube audio piosenki zgromadziło ponad 5 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin i trafiło na #1 karty na czasie w Stanach Zjednoczonych. To najwyższy wynik jaki uzyskało jakiekolwiek audio opublikowane przez Grande.

W Polsce ”thank u, next” dotarło na 1 pozycję na iTunes, 3 na Apple Music, 6 na Spotify i 3 miejsce na karcie na czasie na YouTube.