22 February, 2020
hh

UWC: ”thank u, next” z największym debiutem wśród artystek od ”Sweetener” i największym w 2019r.

Album thank u, next zadebiutował na szczycie zestawienia United World Chart podsumowującego wyniki na listach najlepiej sprzedających się albumów na największych rynkach muzycznych na świecie.

Powiązane: ”thank u, next” klasyfikuje się do platyny w Ameryce tydzień po wydaniu

Krążek rozszedł się w premierowym tygodniu w nakładzie ponad 585,000 unitów (z czego między innymi 360,000 pochodzi z USA, 65,000 z Wielkiej Brytanii, 14,000 Kanady czy 11,000 z Francji). To największy debiut Grande w tym zestawieniu, pobijając Sweetener, który zadebiutował z wynikiem 402,000 unitów (231,000 z USA) i największy do tej pory w 2019 roku.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ ✪

Ariana pierwszym artystą, który umieścił trzy piosenki na podium Hot 100, od The Beatles w 1964 roku

Ariana Grande podbiła Wielką Brytanię i Irlandię z ”thank u, next” i ustanowiła historyczne rekordy

Album zdobył szczyt w zestawieniach najlepiej sprzedających się albumów w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Austria, Szwecja, Belgia, Irlandia, Norwegia, Dania, Czechy i Szkocja, 2 miejsce we Włoszech i Holandii oraz 3 we Francji, Niemczech, Hiszpanii czy Polsce.

Podwójny numer 1: płyta może pochwalić się podwójnym sukcesem w takich krajach jak Kanada, Australia, USA czy Wielka Brytania, gdzie zarówno album dotarł na szczyt i single 7 rings i break up zajęły 1 i 2 miejsce (w USA trzy single zajęły całe podium).

Powiązane: Ariana umieściła najwięcej piosenek w 40-tce listy Hot 100 w historii

Wszystkie kawałki z albumu weszły z kolei do zestawień najlepiej sprzedających się piosenek w takich krajach jak Australia, Grecja, Słowacja, Kanada czy USA.