28 May, 2023
hh

Ariana Grande ujawniła, że nagrała piosenkę z Doją Cat i dlaczego przestała udzielać wywiadów

Ariana Grande wzięła udział w specjalnej audycji radiowej At home stacji Beats 1 i udzieliła wywiadu, w którym zdradziła kilka szczegółów odnośnie nowej muzyki i nie tylko.

Piosenkarka rozmawiała z Zanem Lowem i zagłębiła w swoją balową playlistę na Apple Music.

Sprawdź przetłumaczone fragmenty poniżej.

O piosence z Doją Cat

“Mam obsesję na jej punkcie. Kocham ją. Miałam okazję pracować z nią na początku tego roku nad wspólną piosenką, którą chciałabym wydać, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Kocham jej osobowość i to, co wnosi do muzyki. Jest powiewem świeżości… Pamiętam, że gdy wysłałam tę piosenkę do niej po raz pierwszy to brała prysznic i od razu odpisała mi, że ją kocha”.

Piosenka spodobała się jej na tyle, że następnego dnia z samego rana wysłała Arianie wideo z gotowym wersem twerkując tak dynamicznie, że spadła jej peruka z głowy. “Zapytała mnie, jak ostro może pojechać w tej piosence, więc odpowiedziałam jej, że tak ostro jak chce: «Jeśli czujesz się zainspirowana, to zrób to». To dotychczas moja ulubiona piosenka”.

Dlaczego zdecydowała się na współpracę z Justinem Bieberem

“Chcieliśmy stworzyć coś, co pomoże ludziom i sprawi, że poczują się mniej osamotnieni lub chociaż podniesie trochę na duchu” – powiedziała. “[Pandemia] to również czas mentalnej izolacji, a nic nie przemawia do ludzkich dusz tak jak muzyka, dlatego chcieliśmy wydać coś, co sprawi, że poczują się dobrze”.

O pierwszym spotkaniu z Madonną

“Kocham Madonnę. Ona jest tą jedyną. Trzęsłam się, gdy spotkalam ją po raz pierwszy” – wyznała dodając, że bardzo podobało jej się to jak serdeczna była w stosunku do swoich tancerzy i zespołu.

“Po tym wszystkim, co osiągnęła, po przekształceniu muzyki pop i podnoszeniu poprzeczki coraz wyżej i wyżej ona nie przestaje, bo wciąż jest głodna i ma więcej rzeczy do wypróbowania. Nie wycofuje się i wyraża wszystko przez swoją sztukę. Dlatego tak bardzo ją kocham jako artystkę. Robi to, czego potrzebuje”.

O byciu zainspirowaną do tworzenia nowej muzyki

“To świetny czas do tworzenia, ponieważ cały czas jesteś ze swoimi myślami. Wszyscy twórcy są teraz szczególnie zainspirowani. […] Nie miałam odpowiedniego sprzętu w domu na początku, ale teraz to sama przyjemność… może niekoniecznie dla mojego snu. Muszę przypominać sobie, że istnieje życie na zewnątrz i wyłączać komputer od czasu do czasu”.

“Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi nie ma takiego luksusu i nie może pracować z domu, więc czuję się jednocześnie winna i błogosławiona” – przyznała. “Nie czuję się również komfortowo z tym, żeby cokolwiek teraz wydawać, ponieważ to naprawdę trudny czas na to wszystko”.

Zapytana o to, czy zamierza wydać album w najbliższym czasie, powiedziała: “Nie wydam teraz albumu. Dużo tworzyłam, ale moja głowa jest teraz w innym miejscu”.

O balu licealnym

“Wierzcie lub nie, nigdy nie byłam na balu i nie czuję, że coś przegapiłam, ponieważ pracowałam wtedy przy Victorious” – wspomina. “Dobrze się wtedy bawiliśmy i czułam, jakbyśmy z kolegami z obsady byli w szkole średniej. Mieliśmy swój pokój szkolny, nauczyciela i siebie nawzajem. Nakręciliśmy nawet odcinek z motywem balu”.

Dlaczego przestała udzielać wywiadów

“Przestałam udzielać wywiadów na dłuższą chwilę, ponieważ czułam, że, gdy tylko będę chciała obronić siebie przed clickbaitami lub przekręcaniem moich słów, ludzie będą przypinali mi łatkę divy w negatywnym tego słowa znaczeniu”.

“Moje słowa, wybory i opinie zawsze były manipulowane w przeszłości i przekształcane w coś negatywnego, czego nie widzę w przypadku mężczyzn”.

“Gdy mężczyżni wyrażają swoją opinię i bronią siebie, to są genialni… Nie działa to tak samo z kobietami i mam nadzieję, że uda nam się to naprawić. Oczywiście, nie zawsze tak jest, ale w znacznej części… To sprawia, że wyciszasz się odrobinę, ale jednocześnie chcesz powiedzieć «chrzanić to». Mam dość patrzenia, jak kobiety są przez to uciszane”.

O muzyce Maca Millera

“Nic nie znaczyło dla niego więcej niż muzyka. Budził się, wstawał z łóżka i szedł do studia. Nic nie było ważniejsze. Był osobą, która przelewała każdą swoją myśl na muzykę. Widać to w dziełach, jakie nam zostawił od Blue Slide Park, Divine Feminine, przez Swimming do Circles i wszystkim pomiędzy”.

“To niesamowity dar, którym dotknął świat”- mówi. “Wydaje mi się, że to czego chciałby najbardziej to to, żebyśmy docenili [jego twórczość] i nie zapomnieli”.

· Whitney Houston zawsze była jedną z jej ulubionych wokalistek, a dom, w którym dorastała był bardzo muzyczny; wszyscy słuchali popowych div od Mariah Carey, Celiné Dion do Madonny

· Jej ulubionym boysbandem było *NSYNC; uwielbia ich dyskografię,

· Codziennie słucha “ANTI” i kocha Rihannę; jest podekscytowana nową muzyką i nie może się doczekać;

· Bardzo lubi Fionę Apple, Kali Uchis, Tinashe i SZA; uwielbia kobiety, które same siadają za komputerem, produkują i edytują własną muzykę,

· Zachowuje balans w mieszaniu muzyki popowej i R&B; nauczyła się od Maxa Martina, aby dodawać więcej “struktur dźwiękowych”

Posłuchaj całego wywiadu poniżej.