30 March, 2023
hh


Ariana Grande, Justin Bieber i Billboard odpowiadają na zarzuty 6ix9ine o sfałszowaniu sprzedaży “Stuck with U”

Ariana Grande 6ix9ine

Ariana Grande, Justin Bieber i ich menadżer Scooter Braun wypowiedzieli się na temat fałszywych oskarżeń, które zarzuca Arianie nowojorski raper.

Utwór “Stuck with U” zadebiutował na 1 miejscu listy Billboard Hot 100. Niepocieszony tym faktem niejaki 6ix9ine publikował przez cały tydzień posty na Instagramie zarzucając piosenkarce dodanie 60 tys. kopii w ostatniej chwili, “kupienie numeru 1” z 6 kart płatniczych i manipulację.

Wszystkie zarzuty zostały obalone przez firmę Nielsen, która nie wykazała nieprawidłowości względem “Stuck with U”.

Ariana, JB i ich menadżer odnieśli się do tych oskarżeń w mediach społecznościowych.

Ariana Grande: “dziękuję wszystkim, którzy wspierali tę piosenkę i nasz szczytny cel. bardzo was kochamy. mamy dziś wiele do świętowania, jednakże chciałabym się wypowiedzieć na pewien temat. każdy kto mnie zna i obserwuje jakąś chwilę dobrze wie, że liczby nie są siłą napędową w niczym co robię. jestem wdzięczna za to, że mogę śpiewać i za ludzi, którzy mnie słuchają. jestem wdzięczna za to, że w ogóle tu jestem. nie miałam nr 1 [na Billboard Hot 100] przez 5 pierwszych lat mojej kariery i nie sprawiało mi to przykrości, ponieważ muzyka jest dla mnie wszystkim. tak samo jak moi fani. przysięgam, że nie prosiłabym o nic innego. przy dzisiejszym świętowaniu chciałabym odnieść się do kilku kwestii, czego zazwyczaj nie robię (nie tracę energii na dramy i dziwne oskarżenia, lecz tym razem poszło to za daleko). moi fani kupili tę piosenkę. JUSTINA fani kupi tę piosenkę. NASI fani kupili tę piosenkę (nie więcej niż cztery razy, JAK NAKAZUJE REGULAMIN). są szalenie zdeterminowani i dziękuje bogu każdego dnia, że mam ich w swoim życiu. nie tylko wtedy, gdy walczą o to, abyśmy wygrali (nawet, gdy proszę ich o to, aby tego nie robili, co zrobiłam w tym tygodniu), ale za to, że są jednymi z najwspanialszych ludźmi jakich znam. sprzedaż ma większą wartość niż streamy. nie możesz zdyskredytować tego bez względu na to jak usilnie będziesz próbował. wszyscy, którzy nie są zadowoleni ze swoich miejsc na listach przebojów w tym tygodniu i krzyżują swoje mózgi myśląc o kolejnych sposobach na dyskredytowanie ciężko pracujących kobiet (i tylko kobiet z jakiegoś powodu….) nawołuję do schowania dumy do kieszeni. bądź wdzięczny za to, że w ogóle tu jesteś i ludzie chcą cię słuchać. znajdujesz się w błogosławionej pozycji. w swojej karierze miałam wiele “prawie numerów 1” i nigdy nie odezwałam się słowem, ponieważ JESTEM WDZIĘCZNA ZA TO, ŻE TU JESTEM… i ty również powinieneś. gratuluję wszystkim kolegom i koleżankom z top 10 notowania w tym tygodniu, nawet numerowi 3. dziękuję billboardowi za ten zaszczyt i każdemu kto pomógł zebrać tyle pieniędzy w tak ważnym celu”.

Justin Bieber: “[6ix9ine] mówi, że jego odtworzenia nie zostały wliczone. Nie prawda, zostały wliczone, ale on wlicza globalne odtworzenia, a to jest krajowe notowanie i tylko krajowe odtworzenia są brane pod uwagę.

Dodano 60 tys. sztuk w ostatniej chwili, ponieważ przesyłamy nasze liczby dopiero pod koniec tygodnia. To się nazywa strategia.

[6ix9ine] skłamał, że 30 tys. sztuk zostało kupionych z 6 kart płatniczych. Zasady jasno wyjaśniają, że z jednej karty można kupić maksymalnie 4 sztuki. Większa ilość zakupionych sztuk sprawia, że całe zamówienie nie jest wliczane. Nielsen wszystko sprawdziło i oświadczyło, że nasza sprzedaż była w 100% prawdziwa, ponieważ nasi fani są niesamowici i wszystko kupili. Nie dyskredytuj naszych fanów fałszywymi oskarżeniami.

Jestem zaszczycony pracując z Arianą Grande w szczytnym celu. Jeśli będziesz wypowiadał jej imię, to mów też moje, bo to nasza piosenka”.

Scooter Braun: “Jestem z ciebie bardzo dumny [Ariana] i zaszczycony stając z tobą. Obydwoje zrobiliście coś świetnego w szczytnym celu. Gratulacje. Nigdy nie będziesz w tym sama, więc pozwól, że coś wyjaśnię. Tylko krajowe odtworzenia są brane pod uwagę w krajowym notowaniu. Jeśli ktoś wlicza swoje globalne odtworzenia, to robi to źle. Dwa… Nigdy nie ujawniamy naszej sprzedaży przed końcem tygodnia. To się nazywa strategia i zawsze było naszą polityką. Trzy… Regulamin Nielsen i Billboard mówi jasno, że można dokonać zakupu maksymalnie 4 sztuk z jednej karty płatniczej. Każda dodatkowo zamówiona sztuka sprawia, że całe zamówienie nie jest wliczane. Sprawdzili to. Wszystko musi zostać potwierdzone i tak się stało. Nikt nie powinien dyskredytować twoich niesamowitych fanów kłamstwami. Tak, w tym tygodniu było przeprowadzane dochodzenie, ale w sprawie teledysku, który miał 6 krotnie wiekszą ilość opłaconych botów niż normalne wideo. Nie chodziło tu o nasz teledysk. Ariana, dziękuję ci za bycie niesamowicie pokorną. Pozostali powinni zachować się tak samo. I jeszcze jedno, to piosenka Ariany i Justina. Jestem z nich bardzo dumny, a największym zwycięzcą w tym wszystkim jest fundacja First Responders Children’s Foundation”.

Billboard opublikował z kolei na łamach swojej strony internetowej artykuł odpowiadając na każdy zarzut z dokładnym wyjaśnieniem. Przeczytaj artykuł przechodząc tutaj.

Wyświetl ten post na Instagramie.

thank u to everybody who supported this song, this cause and made this happen. we love uuuuu so much. 🤍 there’s so much to celebrate today. 🤍 however, i would like to say a few things. anyone who knows me or has followed me for a while knows that numbers aren’t the driving force in anything i do. i’m grateful to sing. grateful to have people who want to listen. grateful to even be here at all. i didn’t have a number one for the first five years of my career and it didn’t upset me at all because from the bottom of my heart, music is everything to me. my fans are everything to me. i promise i couldn’t ask for another fucking thing. so with this celebration today, i would like to address a few things which i don’t usually do (i don’t give my energy to drama or strange accusations normally but this has gone a little too far)…my fans bought the song. JUSTIN’S fans bought the song. OUR fans bought this song (never more than four copies each, AS THE RULES STATE). they are ride or die motherfuckers and i thank god every day that i have them in my life. not just when they fight for us to win (even when i ask them not to as i did this week) but because they’re some of the greatest people i know. sales count for more than streams. u can not discredit this as hard as u try. to anybody that is displeased with their placement on the chart this week or who is spending their time racking their brain thinking of as many ways as they can to discredit hardworking women (and only the women for some reason…..), i ask u to take a moment to humble yourself. be grateful you’re even here. that people want to listen to u at all. it’s a blessed position to be in. i’ve had a lot of “almost number ones” in my career and i never said a goddamn thing because I FEEL GRATEFUL TO EVEN BE HERE. TO WANT TO BE HEARD AT ALL …. and you should feel that way too. congratulations to all my talented ass peers in the top ten this week. even number 3. 🥰 and thank u to @billboard for this honor. and thank u to everybody who helped us raise a lot of money for a very important cause this week. love u all a lot.

Post udostępniony przez Ariana Grande (@arianagrande)