28 May, 2023
hh

Ariana Grande odpowiada na pytania o albumie “Positions” i zdradza tracklistę wersji deluxe

Ariana Grande zrobiła niespodziankę fanom i odpowiedziała na kilka pytań o najnowszym albumie “Positions” i jego wersji deluxe, której premiera nastąpi za tydzień 19 lutego.

Co jest na końcu “34+35”? “Aww, shit” czy “Noo, shit”?

No, shit.

Otrzymamy pełną tracklistę przed premierą “Positions (Deluxe)”?

Otrzymacie. Mogę zdradzić wam ją nawet teraz, chyba nie złamiemy żadnych zasad. Po piosence “pov” przechodzimy do interlude “someone like u” a następnie do utworów “test drive”, “34+35 (remix)”, “worst behavior” i “main thing”. Oto tracklista.

Ariana, jesteś z siebie dumna? Wiem, że nie obchodzą cię nagrody i notowania, ale ten album miał ogromny wpływ na twój fandom. Wszyscy go uwielbiamy i jesteśmy zachwyceni widząc, jak nowy rozdział twojego życia rozkwita na tym albumie. Mam nadzieję, że jesteś niesamowicie z siebie dumna.

To najsłodszy tweet. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak wiele znaczy dla mnie słyszenie takich rzeczy. Bardzo to doceniam. Często czuję, że nie spełniam waszych oczekiwań, choć bardzo tego chcę. Dziękuję, to bardzo urocze.

Jak ma się ręka Ariany po podpisywaniu tylu płyt CD?

Moja ręka ma się dobrze. Najlepszą opcją przy podpisywaniu dla was płyty jest robienie tego z dużym wyprzedzeniem. Mam pełno pudeł w domu, podpisuję tyle albumów ile mogę i odsyłam. Dopiero potem płyty trafiają do sprzedaży, zostają wysłane i nie musicie na nie czekać. To wydaje mi się najlepszym sposobem. Wiem, że podpisane albumy sprawiają wam radość, więc jest to coś, co robię z przyjemnością.

Piosenki dodane do wersji deluxe albumu “Positions” zostały nagrane przed czy po wydaniu standardowej wersji albumu?

Zostały nagrane razem z piosenkami ze standardowej wersji albumu, dlatego chciałam je dodać, ponieważ czułam, że pasują do tej ery i muszą zostać usłyszane. Od samego początku właśnie tak to sobie wyobrażałam. Długo musiałam udawać, że nie istnieją. To było trudne.

Gdzie jest świnia?

Kocham to pytanie, bo przechodzi od razu do sedna. Piggy jest tutaj i ma się świetnie. Żyje jej się naprawdę dobrze. Codziennie robię jej wielką sałatkę, którą uwielbia. Poprosiła mnie, żebym przestała wrzucać jej zdjęcia i filmiki, ponieważ czuje się urażona waszymi żartami. Nie podobają jej się żarty o byciu zjedzoną.

Kto wpadł na koncept teledysku do singla “positions”?

To zabawna historia. Ja i Dave mieliśmy wiele różnych pomysłów na ten teledysk, ale nie byłam do nich przekonana. Brakowało mi w nich mocniejszych akcentów i czegoś, co miałoby jakieś większe znaczenie. Jadąc do domu z Daltonem rozmyślaliśmy na Facetime nad różnymi pomysłami, aż w pewnej chwili spojrzał na mnie i zapytał: “A co, jeśli ty byłabyś prezydentem?”. Opadła mi szczęka. Dave powiedział: “Oh, OK, zadzwonię do was później” i po chwili cała ekipa produkcyjna musiała robić wszystko od nowa. Ten pomysł spodobał mi się najbardziej i właśnie tego potrzebowałam.

Czy wiedziałaś, że “positions” będzie pierwszym singlem z albumu?

Nie, wokół tego była wielka debata. Od samego początku każdy myślał, że “34+35” będzie pierwszym singlem z albumu i wszyscy byli na to nastawieni. Pewnego razu, gdy jechałam do Tommy’ego, żeby dokończyć jakiś utwór, słuchałam wszystkiego w aucie i naszła mnie myśl, że “positions” naprawdę może mierzyć się z “34+35”. Czułam, że jest bardziej dojrzałe i lepiej reprezentuje cały materiał na płycie. Pamiętam, że gdy powiedziałam o tym swojemu sztabowi, to wszyscy, poza Tommy’m i Reyem, spojrzeli na mnie, jakbym zwariowała i powiedzieli, że wyperswadują mi to z głowy. Nie udało im się (śmiech). Rey musiał codziennie mi przypominać, że “positions” jest świetnym wyborem na pierwszy singiel, bo spanikowałam, gdy wszyscy powiedzieli, że zaufają mojemu wyborowi.

Jak dużo materiału nagrałaś w swoim małym domowym studio?

Wiele. Cześć rzeczy nagrałam tutaj a połowę u Tommy’ego. W domu nagrałam finalne ad-libs w refrenie “positions”, wszystkie partie “off the table” czy ostatni refren “my hair”. Pamiętam, że wyszłam spod prysznica i pomyślałam: “Oh, mój rejestr gwizdkowy naprawdę dziś świetnie brzmi, powinnam coś z tym zrobić”. Co jeszcze? Nagrałam wiele ad-libs “34+35” w domu, “obvious”, wiele partii “six thirty”. Naprawdę mnóstwo wokali nagrałam w domu.

Do jakiej gry się odnosisz w linijce: “watcha gonna do when I’m bored and I wanna play video games at 2 AM?”

To dobre pytanie. Gdy to pisałam, to myślałam o Mario Party i Mario Cart, ale gdybym zaśpiewała to teraz, to byłoby to Sackboy.

Bardzo ci dziękujemy za dzielenie się twoją sztuką z nami i jesteśmy za to niesamowicie wdzięczni. Uwielbiamy wszystko w “Positions”.

Po raz kolejny, to bardzo dużo dla mnie znaczy. Wiem, że to nie jest dla was “idealna era” i żyjemy obecnie w dziwnych czasach, dlatego bardzo to doceniam. To również jeden z moich ulubionych albumów i nie mogłabym bardziej kochać tej muzyki, was i tego rozdziału. Dziękuję.

Czy otrzymamy jakieś materiały zza kulis nagrywania albumu?

Nagraliśmy trochę materiału. Szukaliśmy dla niego domu, ponieważ, niestety, mamy tylko końcowy etap tworzenia albumu. Zastanawiam się, czy chcę stworzyć z tego coś większego czy po prostu opublikować na Instagramie.

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na dodanie nowych piosenek do wersji deluxe albumu “Positions” zamiast umieszczenia ich na przyszłym albumie?

Zdecydowałam się na to, ponieważ te piosenki są bardzo powiązane z tą “erą” i tym albumem. Gdy ich słuchasz, to czujesz, że pasują właśnie do tego świata.

O co chodzi z końcówką “love language”? To snippet nowej piosenki?

Nie, to nie jest snippet. Próbowałam zrobić z tego interlude i dopisać kilka linijek, ale nie czułam tego, dlatego ten 15 sekundowy fragment jest częścią “love language”.

Jeśli miałabyś zdjąć jakiś utwór ze standardowej wersji albumu i zamienić go z piosenką z wersji deluxe albumu, to co byś zmieniła?

Mam dwie odpowiedzi na to pytanie, pierwsza to: zdjęłabym piosenkę “my hair”, ale nie dlatego, że jej nie kocham, tylko dlatego, że to starsza piosenka i zastąpiłbym ją czymś, co zostało napisane w czasie, gdy cały album się rodził. Zdjęłabym “my hair” i zastąpiła “main thing” lub zastąpiłbym “love language” piosenką “test drive” – w tworzeniu standardowej tracklisty właśnie to było moim największym dylematem, ale ostatecznie niczego bym nie zmieniła i podoba mi się tak jak jest.

Zobacz pełne wideo w odtwarzaczu poniżej.