30 March, 2023
hh


My Everything

PREMIERA: 25 sierpnia 2015
TYP: LG

MY EVERYTHING to drugi studyjny album Ariany Grande wydany przez wytwórnię Republic Records. Brzmienie albumu to popu z domieszką r’n’b. Platynowy krążek skupia się na bardziej dojrzalszych problemach i tematach w porównaniu z poprzednim wydawnictwem. Prace nad album rozpoczęły się już we wrześniu 2013r., a sesje nagraniowe w październiku tego samego roku. Przy produkcji krążka artystka współpracowała z takimi producentami jak m.im. Ryan Tedder, Savan Kotecha Benny Blanco, Zedd, Key Wane i Max Martin. Prosta wizualność albumu oddaje uczucia i głębie jaką Grande chciała przybliżyć swoim słuchaczom. Prace nad krążkiem zakończyły się 30 maja.

28 czerwca 2014 roku w sieci zadebiutował oficjalny pre-order albumu, natomiast przez cały okres wakacyjny artystka publikowała fragmenty poszczególnych utworów takich jak m.in. “Best Mistake”, “Be My Babe” czy “Love Me Harder”. W przeddzień premiery wokalistka otworzyła coroczną galę “MTV Video Music Awards”, gdzie zaprezentowała publiczności utwór “Break Free” i “Bang Bang” w kolaboracji z Jessie J i Nicki Minaj.

W dniu premiery artystka zjawiła się w kilku rozgłośniach radiowych udzielając promocyjnych wywiadów przez kilka kolejnych dni, natomiast po Stanach Zjednoczonych krążyły autobusy z billboardami promocyjnymi. Krążek zadebiutował na szczycie amerykańskiego notowania “Billboard 200” sprzedając się w pierwszym tygodniu od premiery w nakładzie 169,000 tysiącach egzemplarzy. Płyta na 1. miejscu zadebiutowała również w Kanadzie i Australii, natomiast w 20 innych krajach osiągnęła miejsca w TOP10. W Polsce krążek debiutował na 9. pozycji. Obecnie płyta osiągnęła status platyny m.in. w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Kanadzie i Austrii oraz jest najczęściej odtwarzanym żeńskim krążkiem na platformie Spotify w historii serwisu gromadząc 2,4 miliarda odtworzeń.

Pierwszym singlem została piosenka “Problem” wydana w kolaboracji z Iggy Azalea 28 kwietnia 2014. Artystka wykonała utwór premierowo na gali “Radio Disney Music Awards”. W zaledwie 3 godziny po oficjalnej premierze piosenka okupowała szczyty listy iTunes w ponad 30 krajach, debiutując ostatecznie 3. miejscu notowania “Billboard Hot 100” ze sprzedażą 438,000 tysiącach kopii, co uczyniło ją 5. najwyższym debiutem kobiety w historii. Obecnie “Problem” pokrył się sześciokrotną platyną za sprzedaż ponad 6 milionów legalnych kopii na ternie Stanów Zjednoczonych.

“Break Free” to tytuł drugiego singla promującego album, który został nagrany we współpracy z Zedd’em. Premiera utworu nastąpiła w trakcie programu MTV: “Total Live” z gościnnym udziałem piosenkarki, 2 lipca 2014 roku. Energiczny kawałek zadebiutował na 15. miejscu notowania “Billboard Hot 100” ze sprzedażą 161,000 tysiącach kopii wzbijając się w kolejnych tygodniach na 4 pozycję. W kwietniu 2015 roku “Break Free” pokrył się trzykrotną platyną za sprzedaż ponad 3 milionów egzemplarzy na terenie USA.

Promocyjnym utworem zostało “Bang Bang” we współpracy z Jessie J i Nicki Minaj. Utwór zadebiutował 29 lipca 2014 ze sprzedażą ponad 230,000 tysiącach kopii lądując na szczycie notowania “US Billboard Hot Digital Songs” i 6. miejscu “Billboard Hot 100” wspinając się w następnych tygodniach na 3 pozycję. Kompozycja pokryła się pięciokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

Wszystkie trzy single znajdowały się w tym samym czasie w TOP10 notowania “Billboard Hot 100”, co uczyniło Grande pierwszą kobietę w historii, która tego dokonała.

Trzeci singiel we współpracy z The Weeknd zatytułowany “Love Me Harder” zadebiutował 30 września na 7. pozycji notowania “Billboard Hot 100”. Artystka wykonała go po raz pierwszy na żywo w trakcie programu “Saturday Night Live”. Obecnie singiel sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów legalnych kopii pokrywając się tym samym trzykrotną platyną w USA.

Ostatni singiel kończący erę “My Everything” to “One Last Time”. Kompozycja została wysłana do rozgłośni radiowych 10 lutego 2015 i zadebiutowała na 80. miejscu notowania “Billboard Hot 100”. W ciągu kilku tygodni utwór wzbił się na 13. pozycję. W maju 2015r. utwór pokrył się platyną za sprzedaż miliona egzemplarzy. Utwór doczekał się dwóch wersji – francuskiej, nagraną przez Kendji Girac’a, która zdobyła w Polsce status podwójnej platyny i włoskiej stworzonej przez Fedez’a.

Ogromny sukces płyty przyczynił się do wyruszenia przez wokalistkę w trasę “The Honeymoon Tour” i dużej promocji ze strony wytwórni. W Polsce album pokrył się platyną za sprzedaż ponad 20,000 tysięcy kopii. Jednym z większych osiągnięć “My Everything” byla jego nominacja do Grammy – najważniejszej nagrody w przemyśle muzycznym.

TRACKLISTA

1. Intro
2. Problem (feat. Iggy Azalea)
3. One Last Time
4. Why Try
5. Break Free (feat. Zedd)
6. Best Mistake (feat. Big Sean)
7. Be My Baby (feat. Cashmere Cat)
8. Break Your Heart Right Back (feat. Childish Gambino)
9. Love Me Harder (feat. The Weeknd)
10. Just a Little Bit of Your Heart
11. Hands on Me” (feat. A$AP Ferg)
12. My Everything

DELUXE

13. Bang Bang (feat. Jessie J & Nicki Minaj)
14. Only 1
15. You Don’t Know Me

TARGET

16. Cadillac Song
17. Too Close