28 May, 2023
hh

Swindle

SWINDEL (pl. Szwindel) to amerykańsko-kanadyjska produkcja przygodowa z 2013 roku, napisana przez Eric’a Freisera, Bill’a Motz’a i Bob’a Roth’a oraz wyreżyserowana przez Jonathana Judge’a. Wyprodukowany został przez Pacific Bay Entertainment i Nickelodeon Productions. Film jest luźno oparty na podstawie książki Gordona Kormana “Swindle” wydanej w 2008 roku.

Premiera filmu miała miejsce 24 sierpnia 2013 roku na amerykańskim Nickelodeon, natomiast w Polsce 22 marca 2014 roku na antenie Nickelodeon Polska. Podczas amerykańskiej premiery film obejrzało 4,200,000 milionów widzów. Produkcja doczekała się DVD, którego premiera nastąpiła 19 marca 2014r. oraz wersji Blu-ray wydanej 15 grudnia 2015r.

FABUŁA

Film opowiada o perypetiach Griffina Binga (Noah Crawford), który wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Benem (Chris O’Neal) przypadkowo znajdują rzadką kartę bejsbolową. Nagle okazuje się, że karta bejsbolowa jest warta majątek. Nie mając pojęcia, jaką cenę może uzyskać karta, Griffin i Ben postanawiają sprzedać ją za bezcen lokalnemu handlarzowi Paulowi Swindellowi (Fred Ewanuick), który zataja prawdziwą wartość nabytku. Gdy prawda wychodzi na jaw, przyjaciele tworzą grupę do zadań specjalnych, która ma za zadanie odzyskać skradziony przedmiot. W skład drużyny wchodzą cheerleaderka Amanda Benson (Ariana Grande), aktorka Savannah Westcott (Jennette McCurdy) oraz mięśniak Darren Vader (Noah Munck).

(x)