29 May, 2023
hh

Kompozytor i aktorzy musicalu Wicked chcą, aby Ariana Grande zagrała w filmowej wersji musicalu

W grudniu 2021 roku do kin wejdzie filmowa adaptacja broadwayowskiego musicalu Wicked. Mimo, że wytwórnia Universal Pictures nie ogłosiła jeszcze obsady filmu, to aktorzy grający w musicalu w ostatnich latach i jego twórcy widzą w nim Arianę Grande w głównej roli.

Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu to inne spojrzenie na historię, jaką znamy z Czarnoksiężnika z krainy Oz. Poznamy wydarzenia widziane z perspektywy wiedźm z krainy Oz. Opowieść zaczyna się jeszcze przed przybyciem Dorotki i zaraz po nim. Poznamy losy niezwykłej przyjaźni Elfaby, która stała się Złą Czarownicą z Zachodu i Galindy, dowiemy się również, co stało się w pełnej tajemnic krainie Oz i kim jest słynny Czarnoksiężnik. (Filmweb)

W wywiadzie dla US Weekly, Kristin Chenoweth, która w 2006 roku grała w musicalu, zdradziła, że jej wymarzoną obsadą byłaby Ariana jako Elfaby i Dove Cameron jako Galindy.

“Będę to powtarzać… Ariana i Dove, musical Wicked jest waszym przeznaczeniem!”

Słowa Chenoweth podzielają także Ana Gasteyer i Idina Menzel, które w przeszłości na deskach Broadwayu wcielały się w słynną Elfaby.

“Bardzo chciałabym zobaczyć Arianę Grande w Wicked” – skomentowała Gasteyer.

W roli Elfaby widzi się sama Ariana.

Podczas wywiadu w programie Carpool Karaoke: The Series w 2017 roku, wyznała, że jest maniakiem teatralnym, a jej wymarzoną rolą do zagrania jest właśnie Elfaby i mogłaby ją odegrać “choćby jutro”.

Uczestnictwem piosenkarki zainteresowani są również twórcy musicalu. Stephen Schwartz, autor słów i muzyki, wyznał, że jest jej wielkim fanem i chętnie zobaczyłby ją w obsadzie filmu.

“Wszyscy są świadomi niezwykłego talentu Ariany Grande. Bylibyśmy głupcami, gdyby nie traktowano jej poważnie” – przyznał i zaznaczył, że ostateczna decyzja o doborze aktorów należy jednak do reżysera filmu Stephena Daldry i wytwórni, a rozmowy na temat castingów do ról są jeszcze za wczesne, ponieważ film nie jest w zaawansowanej fazie produkcji.

Zobacz fenomenalny występ Ariany Grande na 15 urodzinach musicalu “Wicked.”