25 May, 2022
hh 


Scooter Braun o odwołaniu trasy koncertowej i One Love Manchester

5 czerwca, magazyn The New York Times rozmawiał ze Scooterem Braunem, Menadżerem Ariany Grande, o charytatywnym koncercie One Love Manchester. Braun poruszył również temat trasy koncertowej “Dangerous Woman Tour”, która miała zostać odwołana.

W dniach po terrorystycznym ataku po koncercie Ariany Grande w Manchesterze, gdzie zabito w zeszłym miesiącu 22 ludzi i ponad 100 zostało rannych, Pani Grande zmagała się z odpowiedzią.

“Wszyscy byliśmy w traumie,” powiedział Scooter Braun, jej menadżer. “Trasa była odwołana”.

Ale po zaledwie kilku dniach spędzonych na Florydzie, 23 letnia piosenkarka napisała wiadomość do Brauna, w której zakomunikowała, że “musi coś zrobić”, wspomniał w poniedziałkowym wywiadzie.

“Jesteś gotowa, żeby występować?”, zapytał ją Braun. “I odpowiedziała, “Chcę wrócić na tę scenę.” Zdecydowali o powrocie trasy Grande “Dangerous Woman Tour” 7 czerwca, ale nie przed koncertem charytatywnym w Manchesterze. “Bez zastanowienia, jej odpowiedź brzmiała: “Wchodzę w to”, powiedział Braun. “Zaczęliśmy pracować”

“Wszyscy pochylili głowy i odpowiedzieli, “Robimy to dla tych rodzin”, powiedział Braun, który zebrał masę artystów — Katy Perry, Pharrell Williams, Robbie Williams i Liama Gallagher z Oasis, który również wystąpił — w mniej niż 24 godziny.

“Wydaje mi się, że zeszłej nocy Manchester stał się symbolem nadziei”, powiedział. “Odwaga Grande w tej nietypowej sytuacji była niezwykła,” dodał Braun.

Wciąż pojawiały się przeszkody w organizacji koncertu takiej skali — i stawkach — w ciągu dwóch tygodni. Lokalizacja nie była zabezpieczona do ostatniego wtorku, a bilety trafiły do sprzedaży kilka dni przed koncertem. (Produkcją “One Love Manchester” zajęło się Live Nation we wspołpracy z Festival Republic i SJM Concerts. Show było transmitowane na żywo przez BBC, Twittera, Facebooka, YouTube, iHeartRadio i innych partnerów.)

“Kiedy wydawało nam się, że udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik, wydarzyła się tragedia w Londynie,” powiedział Braun, który również jest menadżerem Biebera i Kanye Westa, odnosząc się do ataku w sobotę w pobliżu London Bridge, gdzie zabito 7 ludzi.

“Zastanawiałem się pół minuty, czy robimy dobrze”, powiedział. Ale zespół Grande, przy wsparciu miasta i rodzin ofiar, zadecydowali kontynuowanie przygotowań — z jeszcze większym celem.

“Zło wciąż tam będzie, i jedynym sposobem na pokonanie tego, jest zdecydowanie się żyć naszym życiem”, dodał Braun nazywając koncert “nocą, której nigdy nie zapomni”.

Artykuł: NYTimes.com / Tłumaczenie: ArianaGrande.pl