25 May, 2022
hh 


Pozew Ariany Grande przeciwko Forever 21 został zawieszony. Marka ogłosiła upadłość

Według najnowszych doniesień zza granicy, pozew sądowy Ariany Grande przeciwko marce Forever 21 został zawieszony, po tym jak firma odzieżowa złożyła wniosek o upadłość.

Serwis The Blast donosi, że marka powiadomiła sztab piosenkarki, że pozew musi zostać zawieszony i będzie musiał poczekać aż upadłość zostanie rozwiązana. Bankructwo powoduje zawieszenie wszelkich toczących się procesów, przez co inne sprawy nie posuwają się naprzód.

W nowo złożonych dokumentach Forever 21 wyjaśnia, że Grande będzie musiała poczekać, aż upadłość zostanie rozwiązana.

3 września sztab Grande złożył pozew o wartości $10 milionów przeciwko Forever 21 za naruszenie praw autorskich oraz znaku towarowego.

Na przełomie 2018 i 2019 roku marka chciała podpisać kontrakt z Grande dotyczący wspólnej kampanii marketingowej. Propozycja została jednak odrzucona przez sztab piosenkarki, a mimo to firma Forever 21 opublikowała na swojej stronie oraz w social mediach co najmniej 30 nieautoryzowanych zdjęć i filmów sugerujących, że piosenkarka wspiera markę swoim nazwiskiem.

Pozew zawiera m.in. zrzuty ekranu z kont Forever 21 w social mediach, które przedstawiają zdjęcia Grande wykorzystane do promowania marki. Są tam również reklamy z modelką, która ma fryzurę i ubrania podobne do tych, w których Grande wystąpiła w teledysku do piosenki “7 Rings”. Ponadto, niektóre podpisy pod zdjęciami zawierają teksty jej piosenek.

Materiały przedstawione w pozwie zniknęły z Instagrama, Twittera i Facebooka firmy Forever 21. Nieautoryzowane posty pojawiały się tam co najmniej do 17 kwietnia bieżącego roku, mimo że w lutym pojawiły się prośby o ich usunięcie.

Według badaczy rynku, wartość pojedynczego posta na Instagramie Grande zawiera się w sześciu cyfrach, a przy dłuższej umowie – nawet w ośmiu.