30 January, 2023
hh


[ZDJĘCIA, WIDEO] Ariana Grande i goście na charytatywnym koncercie “One Love Manchester”

Wczorajszego dnia po południu, 4 czerwca, odbył się charytatywny koncert One Love Manchester, zorganizowany przez Arianę Grande, jej zespół i Live Nation, aby zebrać fundusze i uczcić ofiary zamachu, który miał miejsce 22 maja na Manchester Arena. Spektakl trwał około trzech godzin i zgromadził 55 tysięcy ludzi na Old Trafford Cricket Ground w Manchesterze.

Lista gości, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu składa się z wielkich nazwisk w świecie muzyki: Marcus Mumford, Take That, Robbie Williams, Pharrell Williams, Miley Cyrus, Niall Horan, Little Mix, Victoria Monét, Black Eyed Peas, Mac Miller, Imogen Heap, Katy Perry, Justin Bieber, Coldplay i Liam Gallagher.

Emocjonalny koncert przyniósł ze sobą wiele łez wzruszenia, a zaproszeni przez Grande artyści dziękowali jej za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

W trakcie koncertu wyświetlone zostało wideo z innymi artystami przekazującymi wsparcie dla miasta:

W sprawie wyboru setlisty, Ariana powiedziała: “Miałam przyjemność spotkać się z matką Olivii (ofiarą ataku) i zaczęłam płakać dając jej wielki uścisk, na co ona powiedziała, abym przestała, bo Olivia nie chciałaby zobaczyć mnie płaczącej, i potem powiedziała mi, że Olivia chciałaby usłyszeć hity. Mieliśmy zupełne inne utwory zaplanowane na ten dzień i przećwiczone wczoraj, ale zmieniliśmy wszystko. Dziś jest tak przyjemnie, pełno energii i miłości. Dziękuję Wam za to.”

Ariana i British Red Cross zebrali dla ofiar ataku łącznie ponad 12 milionów dolarów dzięki koncertowi „One Love Manchester”. Celem było 2 miliony dolarów.

Hashtag #OneLoveManchester wydarzenia był tweetowany 7 milionów razy na Twitterze. W pewnym momencie koncertu umieszczano go ponad 60 tysięcy razy na minutę.

ZDJĘCIA: Show

ZDJĘCIA: Kulisy

ZDJĘCIA: Próby

SETLISTA ARIANY

“Be Alright”
“Break Free”
“Better Days” z Victorią Monet
“Where Is The Love” z zespołem Black Eyed Peas
“My Everything” z chórem Parrs Wood High School
“The Way” z Mac Millerem
“Don’t Dream It’s Over” z Miley Cyrus
“Side To Side”
“Love Me Harder”
“Don’t Look Back In Anger” z Chrisem Martinem (Coldplay)
“One Last Time” ze wszystkimi artystami
“Somewhere Over the Rainbow”

WIDEO: Pełne show